Екскурсія з прогулянкою на човнах по Тясминському каньйону + Холодний Яр + Зерноленд

Кропивницький – Кам’янкаХолодний ЯрЗерноленд  –Кропивницький
05.06, 12.06 2022

Програма туру:

07:30 Виїзд із Кропивницького.

09:00-10:00 Прогулянка на човнах по Тясминському каньйону

10:00-11:00 Переїзд до Холодного Яру

11:00-12:30 Відвідування Холодного яру: Мотронинський монастир та дуб Залізняка

13:00-13:30 Відвідування та екскурсія до вітряного млину, якому понад 100 років!

13:40-17:45 Відвідування просвітницько-розважального етнографічного комплексу “ЗЕРНОЛЕНД”

18:00 Виїзд до Кропивницького.

20:00 Орієнтовно, повернення у Кропивницький.

 

Вартість: 560 грн. дорослий / 500 грн. діти до 12 років, переселенці з довідкою 500 грн, діти переселенці з довідкою, до 12 років 440 грн.

До вартості входить: проїзд, екскурсія Холодним яром, організаційний збір, страховка на дорогу.

Додатково: Екскурсія з прогулянкою на човнах по Тясминському каньйону 60 грн. з люд., вхід до дубу – 10 грн., вхід та програма у Зерноленді – 200 грн. ( 3 екскурсії – млин, музей та похід до 7 дубової гори, всі майстер класи – ляльки-мотанки, кузня, жайворонок, гончарство, обід – козацький куліш, булочка власної випічки, узвар, розваги на теріторії).

У випадку відміни туру у зв’язку військовими діями, пандемією COVID-19 (продовження чи посилення карантинних заходів) – 100% повернення вартості туру.

✔ Тясминський каньйон – справжнє диво природи! Майже прямовисні скелі мають висоту 12-15 метрів і високо підіймаються над однойменною річкою, на Черкащині. Каньйон утворений у протерозойських гранітах, вік яких приблизно 2 мільярдів років! У межах каньйону знаходиться багато джерел з питною водою.

Холодний Яр — реліктовий лісовий масив на Черкащині, пл. 7000 га. Легендарні козацькі місця, які переносять нас у минулі часи, до ключових історичних подій 17 – 20 ст. Це місце пов’язане з величчю непокірного козацького духу. Тут знаходиться озеро, в якому, за переказами, святили ножі гайдамаки, а також Мотронинський монастир – жіночий монастир Української православної церкви. Протягом двох століть монастир був під патронатом козацтва. З Холодного Яру починалася легендарна Коліївщина та аж до початку 1920-х, боролася з більшовиками Холодноярська республіка. Холодноярський ліс – святиня для кожного українця. Рельєф Холодного Яру горбистий, з великою кількістю глибоких, оточених горами низин, які називають ярами, тут сконцентровані всі можливі ландшафти лісостепу. Вчені нині вважають, що колись в цьому місці врізався в землю гігантський астероїд, утворивши вигадливий кратер-яр вражаючої краси.

1100-літній дуб росте на території урочища Холодного Яру за селищем Будою у Черкаській області. Названий на честь Максима Залізняка, котрий, разом з гайдамаками, спочивав та проводив наради на цьому місці за часів Коліївщини.

Дуб є патріархом Українських лісів та одним із природних чудес України. Широта обхвату його стовбура становить 9 метрів, висота — 30 метрів! Стовбур шість раз вражали громовиці.

Під його шатром відпочивали Богдан Хмельницький, Северин Наливайко, Павло Павлюк, Андрій Журба, Семен Неживий, Тарас Шевченко та інші. Саме під цим дубом, свого часу, гайдамаки клялися боротися за свободу України аж до смерті!

У 1972 році дуб отримав статус державної пам’ятки природи місцевого значення – ботанічний релікт.

Етнографічний просвітницько-розважальний комплекс «Зерноленд» знаходиться у селищі Івківці у Черкаській обл. Він був створений у рамках “тематичного села”. Основна мета комплексу, не лише розважити, а й показати старовинні предмети побуту та специфіку ремесел. Складається з кузні, ткацької майстерні, етнографічного музею, майстерні ляльки-мотанки, гончарні, де навчать, як працювати з глиною та папірні – в якій можна побачити, як раніше виготовляли папір з кропиви! Все тут можна чіпати, грати в народні ігри, а також відвідати вітряний млин, якому понад сто років! Збудований у 1906 році, млин, лишався робочим аж до 1969 року! А ще багато різних ігор, якими бавились у минулі століття і які зараз можна спробувати, серед них дерев’яні ходулі, стрілянина з лука, старовинний настільний хокей та багато інших. Надворі можна покататися на конях та віслюку, поїздити на возі, двоколці чи навіть фаетоні. Також є невеличкий зоопарк у якому є можливість поконтактувати та покормити тварин – коней, поні, віслюків, овечок та корівку. На території комплексу є власна кухня, де всіх гостей пригощають козацьким кулішем з узваром, медом та коржиком або смачною булочкою власної випічки.

💚Серця відвідуючих підкорюють прекрасні краєвиди, особливо – таємнича Семидубова гора! Історики вважають, що тут може бути похований монгольський хан, інші запевняють, що польський аристократ. Жителі села припускають, що саме тут козаки перепоховали прах Богдана Хмельницького. Гора й справді схожа на містичний курган. Раніше місцеві називали це місце “курганом небаченої сили”, навколо нього вирує багато легенд і забобонів. Зараз на Семидубову гору вже привезено памятний хрест.

Але краще приїхати та побачити все на власні очі!

Екскурсія Зерноленд
Екскурсія Зерноленд

 

Додаткова інформація та замовлення місць:
050 433 43 10
096 433 43 10 (viber)
travelksamil@gmail.com

 

При бронюванні / оплаті туру Турист автоматично погоджується з правилами/умовами зазначеними в ДОГОВОРІ.

Екскурсія з прогулянкою на човнах по Тясминському каньйону + Холодний Яр + Зерноленд
Догори