Перлини сходу

26.02-27.02, 2 дні!

 

З Кропивницького з можливістю посадки по шляху проходження!

 

 Вартість (за 1 людину) :

– При двомісному поселенні: дорослий 2590 грн., дитина до 12 років 2340 грн.

– При трьохмісному поселенні: дорослий 2540 грн., дитина до 12 років 2290 грн.

 

!!!Відвідування Соледару – від 10 років!

 

У вартості: проїзд за маршрутом, проживання (1 ніч), харчування (1 сніданок, 1 вечеря), екскурсійне обслуговування по програмі туру: оглядова екскурсія по м. Харків, екскурсія по Свято-Успенській Святогірській лаврі, екскурсія в соляній шахті м. Соледар, страховка (на дорогу).

 

Додатково: додаткове харчування (додатково в готелі – 110 грн./ людину), особисті витрати.

 

 ! У зв’язку з карантинними обмеженнями для подорожі, потрібно мати один з документів (особам від 18 років):

– “Зелений” (повний курс вакцинації) або “Жовтий” COVID-сертифікат (отримано одну дозу щеплення);

АБО

– Негативний ПЛР-тест на COVID-19 чи експрес-тест на визначення антигену терміном дії 72 години;

АБО

– Сертифікат про одужання від COVID-19;

АБО

– Довідку про протипозання для щеплення.

 

Програма туру:

День 1, 19.02

Зустрічаємось, вантажимо речі о 02:00 виїжджаємо з Кропивницького.
Прихопіть обов’язково гарний настрій, щось смачненьке і знайомимось ще в дорозі.

Близько 11:00 прибуття у Соледар.

11:00 – 13:30 Екскурсія соляною шахтою “Соляна симфонія” у м. Соледар (у вартості туру) та вільний час для придбання сувеніру та соляного світильника.

Найбільша сільничка України.

Декілька хвилин спуску на ліфті (на глибину 300 м) і ви перебуваєте на дні прадавнього моря, де все навколо – це сіль: стеля, стіни, підлога.

Про Соледар варто не слухати, а хоча б раз побачити й дійсно очманіти. Місце, після якого ще довго не буде відпускати почуття подиву. Саме тут виробляють сіль, яку ми звикли щодня додавати в їжу (та, що в біло-синіх пачках). Вас проведуть по системі соляних лабіринтів, створених в результаті видобутку солі, побачите безліч скульптур висічених майстрами в сольовій породі, побачите зал, де проводиться Міжнародний фестиваль симфонічної музики, церкву, соляну копію пальми Мерцалова.

Цілющий ефект соляної шахти полягає у властивостях натуральної солі. Повітря, насичене іонами солі, має бактерицидні властивості.

Але “сіль” не в солі, а в розмірах тунелів, які на 200 метровій глибині, немов удав, розтягнулися на 300 км. В тунелях розташувалося невелике містечко з справжнім футбольним полем, кафе, санаторієм і іншими дивовижними об’єктами. Цілорічна температура повітря в тунелях – 15С.

Після закінчення екскурсії рекомендуємо придбати хоча б маленький соляний світильник.

13:40-15:20 Переїзд у Святогірськ.

15:30 Поселяємось у готель (номери зі зручностями).

16:00 На нас чекає ситний підвечірок (комплексне меню, у вартості).

16:45 організований трансфер до Свято-Успенської Святогірської лаври.

17:00-18:00 Відвідування вечірнього богослужіння у Святогірській лаврі.

Хто побажає затриматись, може повернутись до готелю самостіно на таксі (приблизно 50 грн).

19:00 Вечеря (за додаткову плату, за бажанням), 130 грн/ людину (оплачується до початку туру). Відпочиваємо та відновлюємо сили після насиченого дня.

 

День 2 20.02

08:00 – 08:30 Смачно снідаємо (сніданок у вартості), здаємо номери та рухаємось далі за маршрутом.

08:30 Швидкий трансфер до лаври.

08:45 – 10:45 Екскурсія по Свято-Успенській Святогірській лаврі з відвідуванням печер крейдової скелі (стародавній печерний монастир) та вільний час.

На правому березі Сіверського Дінця на білих гострих крейдяних скелях в обіймах зелені виблискує православна перлина – Святогірська Успенська Лавра – одна з трьох найважливіших православних святинь України.

Монастир заснований в XIII в. на високому крейдяному березі р. Сіверський Донець. Перша письмова згадка про місцевість “Святі гори” відноситься до 1526 р, а офіційно монастир заснований в 1624 р.

Спочатку монахи селилися в печерах на крейдяних відрогах. Вся гора пронизана лабіринтом ходів і келій. Вершину вінчає Миколаївська церква (XVII ст.), Вівтарна частина якої вирізана прямо в скелі. Біля підніжжя знаходиться Успенський собор (1859-61 р), трапезна з Покровською церквою (1847-51 рр.), Вежі монастирських стін. У печерах – підземні церкви Антонія і Феодосія (XVII ст.), Різдва Іоанна Предтечі (XIX ст.), Печерна каплиця, дві усипальні, келії.

У Святогірській лаврі бували відомі особистості XVIII-XIX ст. В 1922 р обитель була закрита, приміщення розграбовані, на території відкритий будинок відпочинку. З 1992 по 2003 рр. тривало повернення житлових і господарських приміщень у відання відродженого монастиря. У 2004 р йому присвоєно статус лаври.

У храмі знаходяться нетлінні мощі відомого Святогірського подвижника – преподобного Іоанна, який провів в затворі 17 років.

Святогірські печери – одна з головних святинь монастиря. Довжина печери близько кілометра, хід прокладений до самої вершини гори. На відміну від Київських печер, де після невеликого спуску йдеш рівною поверхнею, в Святогірських – хід підіймається постійно вгору.

Відвідування монастиря суворо регламентовано, за порядком стежать охоронці-козаки.

ВИМОГИ ДО ОДЯГУ: жінкам потрібно бути одягненими в спідниці і хустки (бажано, щоб плечі, руки та ноги теж були прикриті), а чоловікам заборонені майки і шорти.

 

11:00 -13:30 Переїзд у м. Харків.

14:00 – 16:00 Оглядова екскурсія по м. ХАРКІВ.

Ви познайомитесь з пам’ятниками міста – старовинними, дивними, сучасними, які кочують з місця на місце, з прикметами, для загадування бажань. Побуваєте на старовинній площі Конституції, яка раніше була Ярмаркова. Відчуєте вільні простори площі Свободи. Погуляєте затишним парком Шевченка та довгою вулицею Сумською, де можна вивчити всі архітектурні стилі… Побачите Успенський, Благовіщенський та Покровський собори. І, звичайно ж, символи міста – фонтан Дзеркальний струмінь, Держпром, Будинок зі шпилем.

Харків – одне з найпопулярніших туристичних міст України. На його гербі красується ріг достатку, і це неспроста. Харків щедрий до кожного, хто приїжджає в гості. Він ділиться енергійністю “молодіжного” міста, переповненого студентами, життєвою силою і, звичайно ж, довгою і цікавою історією. Тут своя мова, свої приказки, свої герої. Своя атмосфера.

 

16:00-18:00 Вільний час (прогулятися містом, попоїсти).

18:00 Трохи втомлені, але наповнені емоціями від локацій повертаємось до дому.

00:30 (21.02) орієнтовно, прибуваємо в Кропивницький.

Виставляємо фото з тегом #ksamiltravel ділимось з колегами – хай заздрять;) та моніторимо нові мандрівки!

 

У випадку скасування туру у зв’язку з пандемією COVID-19 (продовження чи посилення карантинних заходів) – 100% повернення вартості туру.

 

Додаткова інформація та замовлення місць:
050 433 43 10
096 433 43 10 (viber)
travelksamil@gmail.com

 

При бронюванні / оплаті туру Турист автоматично погоджується з правилами/умовами зазначеними в ДОГОВОРІ.

Перлини сходу
Догори