Топ речей, які обов’язково знадобляться в дорозі

Що взяти з собою в поїздку? Як не забути найважливіше і відмовитися від безлічі непотрібних речей? Ідеальний варіант – скласти список. Зробити це правильно навчить ця стаття.

Одяг, медикаменти і навіть зібрана в поїздку їжа залежать від способу пересування мандрівника. Наприклад, вирушаючи в дорогу на поїзді, можна не брати три пакети з їжею, адже в складі обов’язково їде вагон-ресторан (стосується тільки тривалих або міжнародних маршрутів). Під час подорожей на автобусі такого сервісу немає, а значить, – в сумці обов’язково повинні бути бутерброди і вода, яких 100% вистачить до найближчої зупинки.

Підготовка
Щоб не укладати сумки похапцем, збиратися в поїздку потрібно заздалегідь, а значить, перший етап – підготовчий. Головне завдання в ньому – скласти той самий дорогоцінний список речей. Найкраще витратити на список 1-2 дня, додаючи в особистий реєстр все, що прийде в голову. Непотрібні пункти потім можна викреслити.

Отже, в дорозі знадобляться:
Гроші і весь перелік документів – речі першої необхідності. Потрібно, щоб вони були під рукою, а не на дні валізи. Краще укласти їх в невелику сумку, яка завжди на плечі – це хороша гарантія від втрати або крадіжки.

Паспорт. Вирушаючи в поїздку по території України, досить внутрішнього паспорта, а для міжнародних подорожей потрібен закордонний. Як перестраховки зробіть кілька копій, можна в електронному форматі, на телефон або e-mail. Тим, хто подорожує з дітьми, потрібно обов’язково взяти з собою свідоцтво про їх народження. Для поїздок за кордон тільки з одним батьком до переліку документів зазвичай додається нотаріально завірена згода другого з батьків на перетин дитиною кордону.

Квитки. Вони потрібні, якщо вирушати в дорогу на літаку, автобусі або поїзді. Більшість транспортних компаній продають квитки в режимі онлайн. Їх навіть не доведеться роздруковувати, достатньо відкрити квиток на смартфоні.

Гроші. Готівкові і / або банківські карти. Обов’язково перевірити, чи буде активною картка за кордоном. Другий варіант – поміняти валюту, що не завжди зручно у випадку з великою сумою.

Медікамети. Наявність власної аптечки в дорожній валізі допоможе відчувати себе впевнено на будь-якому куточку планети: від невеликого селища в горах до піщаного пляжу на морському узбережжі. Збирати перелік медикаментів потрібно відповідально, щоб нічого не забути, адже екстрено придбати лікарський препарат за кордоном не завжди можливо.

Приблизний список, що взяти з собою в поїздку на автобусі, машині, поїзді чи літаку:

Засоби від діареї, здуття живота, отруєння.
Знеболюючі препарати.
Жарознижуючі ліки і засоби, що полегшують симптоми ГРВІ.
Таблетки або сироп від алергії.
Креми і мазі від розтягування, травм, укусів комах.
Засоби від сонячних опіків.
Індивідуальний перелік ліків від хронічних захворювань.

Косметика і предмети догляду
Логічно буде розділити цю частину речей на препарати для особистої гігієни та косметичні засоби. Для початку – косметика. Брати півсумки помад різних відтінків – не завжди доречно. Інший момент, якщо улюблений виробник випускає дорожні варіанти-пробники, вони зручні і місця багато не займуть.
Актуально для всіх на додаток до запропонованого списку: сонцезахисні окуляри, футляр для них, невеликий рушник, одноразові пакети.


Техніка і гаджети в поїздці
Для комфортної подорожі з гаджетів необхідний мобільний телефона з виходом в інтернет. Не забудьте кабелі для зарядки.

Зробити поїздку максимально зручною і бути завжди на зв’язку допоможуть портативні павербанкі. Купуючи такий пристрій, завжди звертають увагу на роз’єми і ємність акумулятора.
Один смартфон в кишені – це легко і необтяжливо, але перед поїздкою потрібно грунтовно його проапгрейдить: завантажити потрібні карти і перекладач, що працюють і без інтернету; зберегти в закладки всі необхідні сайти.

Гардероб. Відразу пригадується фраза з мультфільму: «У мене ще 3 сукні концертних, що не надівала». Питання, а чи варто взагалі брати вечірнє вбрання в поїздку – спірне. Якщо не передбачається вечерь в ресторані, походів в театр або вечірок на вищому рівні – подібний одяг тільки займе місце у валізі. Краще покласти туди кілька речей, які не мнуться, швидко сохнуть і зроблені з натуральних тканин.

У дорожню сумку також варто покласти фен, кип’ятильник або невеликий електрочайник.

У поїздці не обійтись без:

джинсів, футболки або сорочки;
нижньої білизни, шкарпеток;
одягу для сну;
теплих речей – взяти 1 светр і штани, навіть якщо на вулиці літо;
взуття – підійдуть кеди, кросівки, шльопанці. Обов’язково подумайте про непромокальних шльопанцях для громадського душа, якщо такий передбачається.
Для відпочиваючих знадобляться також купальник і плавки, капелюшки від сонця, кілька сарафанів жінкам і шорт чоловікам. Якщо поїздка має бути по роботі – легка сорочка, штани, спідниця.

Малеька порада від бувалих мандрівників – брати в поїздку варто тільки 1 велику валізу. Все, що не влізло – зайве.
Насправді, щоб залишити приємні враження від дороги, досить документів, смартфона і грошей. Все інше можна купити в магазинах за місцем. Адже чим менше поклажі – тим легше підйом, а тому не раз подумайте, що взяти з собою в літак, потяг чи автобус.

Топ речей, які обов’язково знадобляться в дорозі
Догори