7 чудес Закарпаття

09.03 – 13.03, 3 дні!

З Кропивницького з можливістю посадки в Умані та по шляху проходження!

 4 екскурсії у вартості туру!

Вартість (за 1 людину): – при двомісному поселенні: дорослий 5350 грн., дитина до 12 років 4950 грн.

– При трьохмісному поселенні: дорослий 5150 грн., дитина до 12 років 4750 грн.

– При 4х місному поселенні: дорослий 4950 грн., дитина до 12 років 4550 грн.  

Одномісне розміщення – під запит.

*При бронюванні туру до 17.02 включно – ціни на 100 грн. дешевше.

*При бронюванні туру з 06.03 по 09.03 – ціни на 100 грн. дорожче.

У вартості: проїзд за маршрутом, проживання, харчування: 2 сніданки, 1 обід, дегустація 7 видів закарпатських наливок, відвідування водоспаду Шипіт, екскурсія у дендропарк подивитись на цвітіння крокусів (шафрану), екскурсії у замки Паланок та Чинадіївський  (Сент-Міклош), палац  Шенборнів, страховка на дорогу, супровід.

Додатково: вх. квитки до водоспаду Шипіт 20/10 грн., екскурсія у м. Мукачево 100/70 грн.(за бажанням, від 5 осіб), відвідування Свято-Покровського чоловічого монастирю з дегустацією сирів 100/70 грн. (за бажанням, від 5 осіб), вечері у готелі (за бажанням),  відвідування термальних басейнів “Жайворонок” 3 години – 260 грн. з люд., діти до 120 см. безкоштовно, діти 120 – 150 см. 130 грн. (тільки в нарукавниках для плавання), 30 грн. шафа, дегустація Закрпатських вин у винному льоху (6 видів вин + горілка) із закусками (канапки) + екскурсія 100 грн./люд., 70 грн. без алкогольна, 50 грн. для дітей, додаткове страхування (за бажанням) – прораховується індивідуально, особисті витрати.

У випадку відміни туру у зв’язку військовими діями, пандемією COVID-19 (продовження чи посилення карантинних заходів) – 100% повернення вартості туру.

Програма туру:

1 день 09.03

20:00 Виїзд з Кропивницького

2 день 10.03

Сьогодні буде насичений день! 

09:00-10:00 А, розпочнемо з заїзду за новими фоточками до водоспаду Шипіт. Трошки помедетуємо і вирушимо далі, на зустріч новим пригодам.

Містичний Шипіт зачаровує своєю красою! Вода спадає каскадами між скелями з 15 метрової висоти в мальовничу гірську долину. Водоспад бере свій початок з великого підземного джерела, в одному з найгарніших місць українських Карпат – полонині Боржава. Свою назву водоспад отримав через гучного шуму води, який здалеку чується, як шипіт. Перебування тут чудово допомагає відпочити від цивілізації та дає нові життєві сили!

водоспад Шипіт
водоспад Шипіт

10:00-11:00 Смачнющий обід у колоритній колибі (у вартості) зі страв Закарпатської кухні (грибна юшка, мандабурка (картопля), шашлик, дегустація 7 видів наливок).

дегустація
дегустація

13:00-15:00 Екскурсія у замок Паланок

Замок Паланок – історичний центр Мукачева. Один з наймогутніших замків Європи. Протягом 108 років був в’язницею, де утримувалось близько 20 000 в’язнів. В 1805 році в замку зберігалась найцінніша реліквія Угорщини – корона першого короля Іштвана святого.

Замкова гора, на якій височіє цитадель – в минулому вулкан.

За переказами, перші натяки на зміцнення тут з’явилися ще ймовірно в 9-10 столітті і були дерев’яні.

Сьогодні Паланок більше ніж дуже зручний і привабливий з туристичного боку замок. До нього веде дуже гарна дорога, піднятися по якій не важко навіть літньому туристу. У самій фортеці час йде дуже швидко, оскільки тут стільки всього цікавого і захоплюючого.

Замок Паланок
Замок Паланок

15:00 – 16:00 Поселення у готель “Velure”.

Вишуканий готель Velure розташований за 2,6 км від замку Паланок та поблизу багатьох визначних пам’яток. Центр Мукачева знаходиться за 1 км від готелю. Номери в готелі надаються з безкоштовним Wi-Fi, системою клімат-контролю. Архітектура будівлі відрізняється своєю унікальністю та цікавою формою, це сучасний заклад європейського зразка з якісним сервісом. Ресторан готелю Velure – це витончений інтер’єр, затишна атмосфера, смачна їжа та чудовий сервіс!

готель “Velure”
готель “Velure”

16:00 – 17:30 Екскурсія у м. Мукачево, за бажанням, 100/70 грн (від 5 осіб).

Мукачево – “місто над Латорицею”. Це колоритне містечко поєднує середньовічну таємничість і різноманіття культур. Тут збережено архітектурну спадщину Австро-Угорщини та Габсбургів – міська ратуша зі 100 літнім годинником, білий палац князів Ракоці, каплиця св. Йосипа 14 століття, а також затишні кафе і кондитерські які підкорюють назавжди!

Прогуляємось Мукачівським Корзо – це історичний центр міста, центральна і найбагатолюдніша вулиця. У перекладі з італійської мови «corso» означає «вулиця, де прогулюються». Під час екскурсії ми побачимо ряд об’єктів:

-Палац Грюнштейна – за словами старожилів, один мукачівський єврей виграв в Парижі в лотерею кругленьку суму і побудував на ці гроші велику двоповерхову будівлю, яка притягувала захоплені погляди.

–Православний кафедральний собор Почаївської ікони Божої матеріХрам збудували в 1993 році на місці будівлі колишньої прикордонної застави, що колись було конторою маєтку Шенборнів. Ікона, на честь якої названий собор, відома своєю чудотворною силою і шанується віруючими ще з 16 століття.

– Мукачівський «Білий дім» – свою назву Білий палац (або дім) отримав через білий колір фасаду. Двоповерховій будівлі понад три століття, попри свій поважний вік будинок у чудовому стані, а всередині досі зберігся інтер’єр тих часів.

– Мукачівська ратуша – потрапила до ТОП-5 найкрасивіших в Україні! Дослідження проводили представники американської архітектурної спільноти KRISS. Отже, згідно з дослідженням, рейтинг очолила Львівська ратуша. А, на третій сходинці – Мукачівська на Закарпатті! Триповерхову адмінбудівлю у центрі Мукачева урочисто відкрили в 1903 році. Оздоблює ратушу, встановлений у 1904 році, старовинний годинник.

17:30 Вільний час, ночівля.

3 день 11.03

09:00 – 10:00 Сніданок у готелі.

10:30 – 12:00 Екскурсія у дендропарк подивитись на цвітіння крокусів (шафрану) у вартості.

Навесні, як тільки сходить сніг, у Закарпатті з’являються перші весняні квіти – крокуси або шафран. Своєю красою та насиченим бузковим цвітом галявини крокусів можуть позмагатися з лавандовими полями Провансу, поступаючись останнім лише розміром. Шафран покриває фіолетовим килимом землю, що тільки прокидається після зими, додаючи яскраві фарби. Ця квітка не тільки радує око своєю красою, а й має ряд корисних властивостей, які широко застосовуються в кулінарії, промисловості у вигляді природного барвника, а також в народній медицині та косметології. Вчені відкрили близько 70 видів шафрану, але, в Україні ми можемо насолодитися лише тільки дев’ятьма видами цих квітів. Назва «Крокус» походить із стародавньої грецької міфології. Греки вважали рослину символом щастя, квіткою Аврори – міфічної богині ранкової зорі. Цвітіння шафрану недовге та триває близько двох тижнів. Тому, якщо хочете побачити вишуканість квіткового пейзажу варто поспішити. Повірте, таку красу треба побачити хоч раз у житті!

цвітіння крокусів
цвітіння крокусів

13:00 – 14:30 Дегустація Закрпатських вин у винному льоху (5 видів вин + горілка) із закусками (канапки) + екскурсія у винному льоху, 100 грн./люд., 70 грн. без алкогольна, 50 грн. для дітей.

Дегустація Закрпатських вин у винному льоху
Дегустація Закрпатських вин у винному льоху

14:30 – 15:30 Час на обід у м. Берегово

15:30 – 18:30 Кайфуємо і чілимо (розслабляємось) у термальних басейнах “Жайворонок”.

Оздоровчий комплекс «Жайворонок» – це найкраще місце для відпочинку в усі пори року – оздоровча сила термальних джерел, мальовничий край неповторних українських Карпат, неймовірно смачна кухня, ароматні вина та своєрідний фольклорний колорит, який властивий тільки цьому регіону. Комплекс був заснований в 2003 році, сучасний дизайн гарантує комфортні умови – свіже повітря, термальні джерела, різноманітність пропонованих процедур прийдуться до душі, навіть, найвибагливішому Гостю.

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ? Весь секрет у тому, що вода, якою наповняються басейни комплексу, йде прямо зі свердловин глибиною 1200 м. Тобто, вона не піддається технічній або хімічній обробці. І завдяки цьому гості комплексу мають можливість відчути на собі цілющу силу термальної води. Гарячі води комплексу надходять із магматичних інтрузій у районах активної вулканічної місцевості, на які багатий Берегівський край.

25-40℃ ТЕМПЕРАТУРА ВОДИ В ТЕРМАЛЬНИХ БАСЕЙНАХ. В басейнах використовується проточне водопостачання, повний обмін води відбувається за 1-3 дні ( в залежності від розміру чаші басейну). Термальна вода є високомінералізованою, тому спеціального знезараження не потребує. Щойно добута з-під землі термальна вода є прозорою, але при взаємодії з киснем набуває коричневого, ніби ржавого, кольору. Специфічний запах термальної води обумовлений наявністю в її складі сірководню, який при виході на поверхню окислюється і відразу розкладається. Чищення бортиків та дна басейну проводиться регулярно при повному спусканні води.

ПЕРЕВАГИ ТЕРМАЛЬНИХ БАСЕЙНІВ: термальна вода має унікальні оздоровчі та лікувальні властивості. Такий ефект досягається за рахунок того, що басейни заповнюються природною мінеральною водою безпосередньо з термальних свердловин. 57℃ температура води на гирлі. РЕКОМЕНДОВАНО ПРИ ЗАХВОРЮВАННЯХ: опорно-рухової системи (артрит, артроз, поліартрит, остеохондроз, наслідки пошкоджень кісток, м’язів і сухожиль); серцево-судинної системи (гіпотонія, гіпертонічна хвороба і-іі ступеня, атеросклероз, флебіти); нервової системи (радикуліт, ішіас, неврози, неврастенія, мігрень, безсоння). ТАКОЖ БУДЕ КОРИСНО ТИМ У КОГО: ожиріння, цукровий діабет, подагра, гайморит, бронхіальна астма.

Оздоровчий комплекс «Жайворонок»
Оздоровчий комплекс «Жайворонок»

18:30 – 19:15 Переїзд до Мукачева. Вільний час у місті. Ночівля.

4 день 12.03

09:00 – 10:00 Сніданок у готелі. Виселення з готелю.

10:00 – 13:00 Вільний час у м. Мукачево.

Всіх бажаючи запрошуємо до Свято-Покровського чоловічого монастирю з дегустацією сирів 100/70 грн. (від 5 осіб).

Сир із благословенням. В селі Ракошино знаходиться Свято-Покровський чоловічий монастир. А поруч вказівник – “Італійські сири”. Ракошинські монахи мають сироварню та ферму з екзотичними тваринами. Сир вготовляють за італійською технологією. Усе без жодних консервантів чи штучних сироваток. Італійська рецептура, місцеве молоко, сучасні європейські стандарти та дідівські секрети – запорука успіху закарпатського сиру! Тут можна спробувати та придбати 14 сортів, а разом з тим мед, вино, ковбаски та купу іншої смакоти. Ідея створити італійську фабрику сиру у с. Ракошино належить настоятелю монастиря архімандриту Митрофану Шимону, коли він був в Італії. Звідти він й запросив сироварів з досвідом, а обладнання придбав у італійця Джузеппе, який проживає в Ужгороді. Італійці вчили ченців варити сир, показали, як робити моцарелу, Скаморца (Scamorza), муккіну та рикотту. Зараз, на сироварні вже виробляють 14 видів сирів на основі овечого, коров’ячого та козячого молока. Також з овечого молока роблять «Грецький сир». Він виготовляється за такою ж технологією, що і відомий сир фета. Роблять на сироварні й більш звичні для нас бринзу й вурду. Гордістю ж Ракошинської сироварів є сир «Шимон», названий на честь настоятеля монастиря. Цей сорт відрізняється тим, що довго вистоюється, після чого стає дуже твердим. Відрізати з нього шматочок – справа непроста. Зате всередині відразу відчуваєш запах солодкого молока. У монастирі розповідають: крім солодкого молока, зробити їх сир ідеальним завжди допомагає молитва. На видному місці в сироварні стоїть ікона, яка, за словами сироварів, надихає їх та дає їм сили працювати. І в цьому, мабуть, є головний секрет сиру від Ракошинських ченців! Люди приїздять до монастиря не лише помолитися, а й купити сиру з благословенням. То як? Бажаєте спробувати сирну смакоту від Ракошинських ченців?

Італійські сири
Італійські сири

13:15 Виїзд до Чинадіївського замку.

13:30 – 15:00 Екскурсія у Чинадіївському замоку “Сент-Міклош”, або фортеці
кохання. Сьогодні в її стінах не тільки проводять екскурсії, а й справляють шлюбні церемонії. “Сент-Міклош” зберігає свої таємниці тут можна побачити кілька подвійних стін, що утворюють таємні проходи, основні приміщення мають сферичні перекриття, а вежі палацу хрестоподібні дахи. Фортеця побудована, як феодальне зміцнення і зведена над глибокими підвалами, в яких колись зберігалося зерно. Навколо даху зведені бійниці – елемент захисної системи. Довгий час тут панували угорські аристократи. Ілону Зріньї називають музою цих місць – її портрет висить на одній зі стін замку. За драматичною історією її кохання, затамувавши подих, спостерігала вся Європа того часу.

“Сент-Міклош”
“Сент-Міклош”

15:30 – 17:30 Екскурсія у замок Шенборна

Мисливський замок Шенборна – прикраса Закарпаття.

У селі Чинадієво, яке розташоване неподалік від Мукачева, знаходиться незвичайний пам’ятник архітектури, від якого віє середньовічною романтикою та епохою лицарства. Це – замок Берегвар (палац графів Шенборнів). Витончений силует палацу Шенборна, зі стрункими готичними вежами, виринає посеред смарагдового лісу, немов казковий міраж. Елегантна неоренесансна споруда, виглядає, немов шляхетна панянка, яка заблукала серед диких карпатських лісів. Унікальна будівля тим, що досі знаходиться майже в первісному вигляді. Замок побудован за астрономічним принципом – кожен елемент не тільки функціональний, але й відіграє символічну роль. Наприклад, вікон в будівлі 365, як днів у невисокосному році. Цікаво: що 366-е вікно замуровано, очевидно, на випадок такого. У році 52 тижні. Рівно стільки димоходів у замку. Кількість входів – дорівнює календарному року. У кутах палацу – 4 вежі, що символізують зиму, весну, літо й осінь. Гострі баштові шпилі прикрашені флюгерами. Стіни замку оздоблені самобутніми барельєфами з символікою, що належить графському роду. А вікна – унікальними вітражами, що ілюструють його історію.  Навколо будівлі чудовий парк, розбитий в англійському стилі. Він вражає великою кількістю газонів, стежок і рідкісних рослин. Одну з них, японську сакуру, привіз і висадив сам граф Шенборн. Також тут можна зустріти магнолії, веймутові сосни, італійську гліцинію й інші екзотичні дерева і чагарники. «Родзинка» парку – оригінальні скульптури, що зображують звірів, на яких полювали господарі замку (ведмідь, олені). Займає він близько 19 гектарів. Це місце овівають численні легенди. І найголовніше – замок не стоїть пусткою, як багато його побратимів в Україні. В будівлі палацу розмістився знаменитий санаторій «Карпати». Тому кожен гість замку, окрім душевного зцілення, може отримати тут і тілесне.

Мисливський замок Шенборна
Мисливський замок Шенборна

18:00 Трошечки втомлені, але натхнені на нові подорожі повертаємось до Кропивницького.

5 день 13.03

Приблизно о 08:00 прибуваємо у Кропивницький.

Виставляємо фото з тегом #ksamiltravel ділимось з колегами – хай заздрять;) та моніторимо нові мандрівки!

 

Додаткова інформація та замовлення місць:
050 433 43 10
096 433 43 10 (viber)
travelksamil@gmail.com

 

При бронюванні / оплаті туру Турист автоматично погоджується з правилами/умовами зазначеними в ДОГОВОРІ.

7 чудес Закарпаття
Догори