Квітуче Закарпаття (травневий)

09.05 – 13.05 3 дні!

с.Колочава, озеро Синевир, долина нарцисів, оленяча ферма, равликова ферма, термальні басейни “Жайворонок”, винний льох, замок Паланок

З Кропивницького з можливістю посадки в Умані та по шляху проходження!

2 екскурсії у вартості туру!

Вартість (за 1 людину):  дорослий 5200 грн., дитина до 12 років 4900 грн.

Одномісне розміщення – під запит.

У вартості: проїзд за маршрутом, проживання, харчування дворазове: 2 сніданки, 2 вечері 1 обід, відвідування Оленячої ферми, долини нарцисів, озера Синевир, екскурсії: у замку Паланок, с. Колочава, страховка на дорогу, орг. збір.

Додатково: відвідування термальних басейнів “Жайворонок” 3 години – 300 грн. з люд., діти до 120 см. безкоштовно, діти 120 – 150 см. 150 грн. (тільки в нарукавниках для плавання), 30 грн. шафа – оплачується разом з туром, дегустація Закрпатських вин у винному льоху (6 видів вин + горілка) із закусками (канапки) + екскурсія 120 грн./люд., 70 грн. для дітей – оплачується разом з туром, вхідні квитки до с. Колочави 150/80 грн. дорослий/дитячий, студенти, пенсіонери 100 грн/люд,  оз. Синевир 60/30 грн, особисті витрати. Екскурсія на равликову ферму 100/50 грн (дорослий/дитячий), дегустація на равликовій фермі 160 грн/люд – 6 равликів + 1 келих вина – оплачується разом з туром. Вх. квитки до оленячої ферми 50/30 грн., до долини нарцисів 50 грн. До замку Паланок 100/50 грн дорослі/діти, пенсіонери 70грн. оплачується разом з туром

У випадку відміни туру у зв’язку військовими діями, пандемією COVID-19 (продовження чи посилення карантинних заходів) – 100% повернення вартості туру.

Програма туру:

1 день 09.05

19:00 Виїзд з Кропивницького

2 день 10.05

Зупинка на перевалі Менчул, Воловець.

Воловецький перевал, або перевал Менчул. Висота 722 м. Звідси видно: із західного боку г. Пікуй (тисяча п’ятсот тридцять-п’ять м); зі східного боку внизу р. Воловець, за ним 3 вершини – Великий Верх, Плай, Темнатнік. Зупинка біля села Келечин відомого своїми мінеральними джерелами. Особливістю хімічного складу води “Келечинська” є високий вміст карбонатного заліза, а також кальцію, магнію, марганцу й допомагає звільненню організму від шлаків, токсинів та сечового піску. Один літр води містить від 100 до 400 мг кальцію, який становить майже половину добової потреби організму дорослої людини. Води такого складу мають ще й надзвичайно приємний смакта прекрасно втамовують спрагу. Залізисті води є найбільш цінними для питного використання як природні джерела заліза.

Зупинка біля села Сойми – «Сойминська» мінеральна вода. Унікальність води в тому, що вона серед всіх мінеральних вод найбільш багата кальцієм, магнієм і залізом. Така вода благотворно впливає на організм, що росте, 1л такої води дорівнює 2-м склянках молока, тому поблизу курорту знаходяться дитячі літні оздоровчі табори. «Сойминську» воду призначають при багатьох захворюваннях, серед яких захворювання шлунка, цукровий діабет, ослаблений імунітет та багато інших.
Далі проїжджаємо Синевирський перевал (інша назва: Міжгірський перевал). Висота 793 м. Схили стрімкі, місцями заліснені, переважають луки.

11:00 – 13:00 Екскурсія у с. Колочава

Колочава — найбільше село Закарпатської Верховини. Село розташоване в одному з екологічно чистих куточків Європи, адже тут відсутня будь-яка промислова діяльність. Колочаву ще називають «селом 10 музеїв». Головна визначна пам’ятка Колочави – перший сільській музей архітектури і побуту в Закарпатті “Старе село”.Він налічує близько двох десятків будинків та господарських споруд. Експонати ознайомлюють відвідувачів із 300-річною історією побуту овчарів, шевців, лісорубів, а також дозволяють долучитися до звичних занятть колишніх місцевих жителів: навчитися робити овечий сир чи ткати на стародавньому верстаті. Сукупність єврейських будівель показує побут та рівень життя закарпатських євреїв. Тут можна побачити житловий будинок, корчму, молитовний дім.

Крім того можна завітати до сторічної парильні, яку відвідувала місцева інтелігенція, прогулятися до церковно-приходської школи середини ХІХ ст., або ж відвідати угорську жандармську станцію. На території діє сувенірна крамничка. Навесні уся територія музею вкрита квітами рідкісного шафрану Гейфелів.

13:00 – 14:00 Обід у місцевому кафе.

15:00 – 17:00 Відвідування озера Синевир. Найвідомішим озером Карпатських гір є Синевир. Щорічно до нього з’їжджаються тисячі туристів, щоб відчути казкову атмосферу цього місця. Озеро знаходиться в національному природному парку Синевир на території Міжгірського району Закарпатської області. Само озеро розташовано на висоті близько 900 метрів у верхів’ях р. Теребля. Площа водойми складає близько 7 га. Посередині Синевиру знаходиться невеликий острівець, який має назву Морське Око. Існує місцева легенда, що озеро виникло в ті часи, коли ці землі належали багатому графу. В нього була красуня дочка на ім’я Синь. Вона закохалася у місцевого пастуха, Вира. Коли старий граф дізнався про їх зустрічі, він наказав своїм людям вбити Вира. Вони скинули на нього зі скелі величезне каміння. Синь, дізнавшись про це, прибігла до каменю, обійняла його й почала плакати. З її сліз й утворилося озеро, а кам’яна верхівка є островом посеред Синевира. Сама назва – це поєднання імен закоханих. На березі встановлено два дерев’яних стовпа з фігурами Сині та Виру.

Науковці вважають, що Синевир з’явився близько 10 000 років тому. Внаслідок землетрусу утворилася улоговина, яку заповнили водою гірські струмки. Природна плотина з каміння унеможливлює відтік води з озера. Вода через підземні протоки формує поток, який впадає до р. Теребля, через цю особливість озеро ніколи не має паводків.

20:0Поселення у готель HELIKON, с. Яноші., вечеря, вільний час, ночівля.

3 день 11.05

08:00 – 08:30 Сніданок у готелі.

09:00 Виїзд

11:00 – 12:30 Відвідування Долини нарцисів

Нарциси – це дивовижні квіти, які чарують та приманюють до себе увагу вже не перший вік. Про них ми з дитинства читали в казках та віршах українських та зарубіжних письменників. Краса нарцисів обросла чималою кількістю легенд, однак про одну з них нам розповідали ще в дитинстві. Давньогрецький міф розповідає про юнака Нарциса, який, проходячи повз річку, заглянув у її води та закохався в своє відображення. Він був настільки захоплений своєю красою, що навіть не помітив, як водна стихія почала забирати його життєву силу, тягнучи його самого на дно. На місці, де востаннє стояв юнак, виросла квітка неповторної краси, яку пізніше люди прозвали Нарцисом. Проте, не тільки Греція відома цими квітами. Але, які ж особливості має Долина нарцисів у Закарпатті? Погода та кліматичні умови відіграли головну роль у її становленні. Дослідники вважають, що процес танення льодовиків у цій області спровокував зсув ґрунту з гірських масивів, в ході чого нарциси «переїхали» з вершин гір до низовини. З часом вони акліматизувались в долині, призвичаїлись та почали поширюватись природнім шляхом. Колись поля сягали земель від сучасного Мукачева аж до Хуста. Пізніше на місцях, де росли нарциси, з’явились дубові ліси, що укривали їх від негоди. Долина нарцисів поблизу Хуста – це найбільший осередок нарциса вузьколистого не тільки в Закарпатті, але і у всій Середній Європі. З 1980 р. ця рідкісна квітка занесена до Червоної книги України. Після здобуття незалежності, інформація про Долину нарцисів у Закарпатті поширилася по Європі, мешканці якої високо оцінили значення заповідника. З 1992 р. він входить до мережі біосферних заповідників ЮНЕСКО.

Долина нарцисів у Закарпатті
Долина нарцисів у Закарпатті

12:30 – 13:30 Час на обід

14:00 – 15:30 Відвідування Оленячої ферми

Одним із найвідоміших об’єктів Закарпаття є єдина в Україні ферма плямистих оленів. Численні туристи приїжджають на оленячу ферму аби помилуватися струнконогими красенями, які можуть прогнозувати погоду. Рідкісні олені з’явились на фермі ще у радянські часи – 1987 року. Плямисті олені – дуже хитрі тварини. Коли на вулиці холодно, олені збираються поблизу воріт фермерства, де можна поласувати сіном з великої копиці. Як прийде весна, тікають у ліс. Саме навесні плямисті олені скидають старі роги. У липні виростають нові ріжки – панти. До речі, олені не люблять, коли їх беруть за роги. Обожнюють такі ласощі як яблука і хліб. Самці сміливо беруть гостинці з рук, а от самки остерігаються. Маленькі оленята з’являються в літні місяці. На оленячій фермі діють також декілька правил, основним є те, що годувати рогатих можна тільки спеціальними сухарями, які ви можете придбати на території господарства (вартість відерця зі смаколиками 10 грн). Вхід на оленячу ферму складає 40 грн для дорослих, час перебування необмежений. Послухавши цікаву екскурсію про рідкісних тварин та погодувавши їх, бажаючі можуть приміряти оленячі роги, що прикріплених до огорожі і зробити фото напам’ять.

ферма плямистих оленів
ферма плямистих оленів

16:00 – 18:00 Факультативно, за бажанням, екскурсія+дегустація на равликовій фермі та контактний зоопарк 70/50 грн (дорослий/дитячий), дегустація 160 грн/люд – 6 равликів + 1 келих вина.

Достатню велику площу займає поле, де вирощують равликів. Тут вирощують особливу породу «Helix Aspersa Maxima» – розміром до 45 мм. та вагою до 30 гр. Всім охочим на ранчо запропонують дегустацію равликів. Також тут можна побачити як традиційних тварин для Закарпаття, так й екзотичних та придбати спеціальні набори для годування. Тут є  корова, коні, поні шотландські, вівця Рацька, коза альпійська, пави, страус, нутрії, лебеді, равлики, бджоли.
Поруч є гарні озера, довкола них альтанки та гойдалка.

20:0Повернення у готель, вечеря, вільний час, ночівля.

4 день 12.05

08:00 – 08:30 Сніданок у готелі, виселення з готелю.

09:00 Виїзд

10:00-13:00, ВІДВІДУВАННЯ ТЕРМАЛЬНИХ БАСЕЙНІВ “Жайворонок”.
Термальні води басейнів оздоровчого комплексу «Жайворонок» відомі на всю Україну своїми лікувальними властивостями, тому що містять різноманітні мінерали та мікроелементи. Весь секрет у тому, що вода, якою наповняються басейни комплексу, йде прямо зі свердловин глибиною 1200 м. Тобто, вона не піддається технічній або хімічній обробці. І завдяки цьому гості комплексу мають можливість відчути на собі цілющу силу термальної води.

Гарячі води комплексу надходять із магматичних інтрузій у районах активної вулканічної місцевості, на які багатий Берегівський край. Увага! Вода в термальних басейнах має на гирлі 56-58°C, тому не потребує спеціального підігріва, а навпаки, охолоджується до комфортної температури. Щойно добута з-під землі термальна вода є прозорою, але при взаємодії з киснем набуває коричневого, ніби ржавого, кольору. Специфічний запах термальної води обумовлений наявністю в її складі сірководню, який при виході на поверхню окислюється і відразу розкладається.

13:30 – 14:30 Дегустація Закрпатських вин у винному льоху (6 видів вин + горілка) із закусками (канапки) + екскурсія у винному льоху, за бажанням.

14:30-15:30 Час на обід

16:30-18:00 Екскурсія у замок Паланок

Замок Паланок – історичний центр Мукачева. Один з наймогутніших замків Європи. Протягом 108 років був в’язницею, де утримувалось близько 20 000 в’язнів. В 1805 році в замку зберігалась найцінніша реліквія Угорщини – корона першого короля Іштвана святого. Замкова гора, на якій височіє цитадель – в минулому вулкан. За переказами, перші натяки на зміцнення тут з’явилися ще ймовірно в 9-10 столітті і були дерев’яні. Сьогодні Паланок більше ніж дуже зручний і привабливий з туристичного боку замок. До нього веде дуже гарна дорога, піднятися по якій не важко навіть літньому туристу. У самій фортеці час йде дуже швидко, оскільки тут стільки всього цікавого і захоплюючого.

18:30 Виїзд до Кропивницького

5 день 13.05

Приблизно о 08:00 прибуваємо у Кропивницький.

Додаткова інформація та замовлення місць:
050 433 43 10
096 433 43 10 (viber)
travelksamil@gmail.com

 

При бронюванні / оплаті туру Турист автоматично погоджується з правилами/умовами зазначеними в ДОГОВОРІ.

Квітуче Закарпаття (травневий)
Догори