СПА вікенд на Закарпатті, крокуси та не тільки…

14.03 – 18.03, три дні!

З Кропивницького з можливістю посадки в Умані та по шляху проходження!

4 екскурсії у вартості туру!

Вартість (за 1 людину):  дорослий 5750 грн., дитина до 12 років включно 5450 грн.

Одномісне розміщення – під запит.

У вартості: проїзд за маршрутом, проживання, харчування: 2 сніданки, 1 обід, 2 вечері, екскурсії у замки Паланок та Чинадіївський  (Сент-Міклош), палац  Шенборнів, с. Колочава, страховка на дорогу, орг. збір.

Додатково: вх. квитки до буйволиної ферми + дегустація 8 видів продукції з буйволиного молока 120/100 грн. дорослі/діти (6-18 років), 85 грн. діти до 6 років, якщо з дегустацією, без дегустації 20 грн., екскурсія у м. Мукачево 100/70 грн.(за бажанням, від 5 осіб),  відвідування термальних басейнів “Жайворонок” 3 години – 300 грн. з люд., діти до 120 см. безкоштовно, діти 120 – 150 см. 150 грн. (тільки в нарукавниках для плавання), 30 грн. шафа, дегустація Закрпатських вин у винному льоху (6 видів вин + горілка) із закусками (канапки) + екскурсія 120 грн./люд., 90 грн. без алкогольна, 70 грн. для дітей, вхідні квитки до с. Колочави 120/60 грн. дорослий/дитячий, оз. Синевир 25/15 грн, додаткове страхування (за бажанням) – прораховується індивідуально, особисті витрати.

У випадку відміни туру у зв’язку з військовими діями, пандемією COVID-19 (продовження чи посилення карантинних заходів) – 100% повернення вартості туру.

 Програма туру:

1 день. 14.03
19:00 Виїзд з Кропивницького.

2 день. 15.03
близько 10:00 м.Берегово

10:00 – 11:00 Дегустація Закрпатських вин у винному льоху (6 видів вин + горілка) із закусками (канапки) + екскурсія у винному льоху, 100 грн./люд., 70 грн. без алкогольна, 50 грн. для дітей.

11:30-14:30, ВІДВІДУВАННЯ ТЕРМАЛЬНИХ БАСЕЙНІВ “Жайворонок”.
Термальні води басейнів оздоровчого комплексу «Жайворонок» відомі на всю Україну своїми лікувальними властивостями, тому що містять різноманітні мінерали та мікроелементи. Весь секрет у тому, що вода, якою наповняються басейни комплексу, йде прямо зі свердловин глибиною 1200 м. Тобто, вона не піддається технічній або хімічній обробці. І завдяки цьому гості комплексу мають можливість відчути на собі цілющу силу термальної води.

Гарячі води комплексу надходять із магматичних інтрузій у районах активної вулканічної місцевості, на які багатий Берегівський край. Увага! Вода в термальних басейнах має на гирлі 56-58°C, тому не потребує спеціального підігріва, а навпаки, охолоджується до комфортної температури. Щойно добута з-під землі термальна вода є прозорою, але при взаємодії з киснем набуває коричневого, ніби ржавого, кольору. Специфічний запах термальної води обумовлений наявністю в її складі сірководню, який при виході на поверхню окислюється і відразу розкладається.

14:30-15:30 Час на обід

Факультативно, можна відвідати єдину на всю Україну закарпатську буйволину ферму «Карпатський буйвіл» – розташовану на околицях міста Виноградів, в красивому та чистому урочищі «Анциково», в болотистому краєчку, що огороджено горами. Від 7 осіб.
16:30 – 18:3Екскурсія на Буйволиній фермі та дегустація молочної продукції (8 видів). Буйволина ферма «Карпатський буйвіл» – розташована на околицях міста Виноградів, в красивому та чистому урочищі «Анциково», в болотистому краєчку, що огороджено горами.
Вартість: 120/100 грн. дорослі/діти (6-18 років), 85 грн. діти до 6 років, якщо з дегустацією, без дегустації 20 грн.
На екскурсії ми ознайомимося та продегустуємо унікальну продукцію: молоко, сир «Панір», домашній плавлений сир, моцареллу, масло, сметану та сир, бринзу або буйволині тверді сири. Усіх тварин годують винятково органічною їжею, щоб зберегти натуральність продукції.
Можна прогулятись фермою та придбати продукцію у магазині. Дегустація складається з 8 видів продукції з молока буйволиць.
Довідка: молоко буйволиці не містить бета-казеїну типу А1. Присутній бета-казеїн типу А2, навіть більше ніж в коров’ячому молоці. Що робить його більш корисним та легшим для перетравлення організмом людини. Карпатські буйволи дуже розумні тварини. Їхній інтелект прирівнюється до інтелекту собак, а викопні рештки свідчать, що вони застали і мамонтів. Буйволи мають міцне здоров’я та стійкий імунітет. Буйволиці і буйволи майже не хворіють інфекційними та паразитними захворювання. Їхній імунітет стійкіший до шкідливого радіаційного випромінювання. До їжі вони менш вибагливі ніж звичайні корови. Їх задовольняє проста, багата на клітковину їжа,  але її кількість у три рази більша.

Буйволина ферма «Карпатський буйвіл»
Буйволина ферма «Карпатський буйвіл»

18:30 – 19:3Переїзд до готелю, поселення, вечеря, вільний час, ночівля.

Заселяємось у готель HELIKON, с. Яноші.

3 день. 16.03

08:00 – 09:00 Сніданок у готелі.

10:00 – 12:00 Екскурсія у замок Шенборна

Мисливський замок Шенборна – прикраса Закарпаття.

У селі Чинадієво, яке розташоване неподалік від Мукачева, знаходиться незвичайний пам’ятник архітектури, від якого віє середньовічною романтикою та епохою лицарства. Це – замок Берегвар (палац графів Шенборнів). Витончений силует палацу Шенборна, зі стрункими готичними вежами, виринає посеред смарагдового лісу, немов казковий міраж. Елегантна неоренесансна споруда, виглядає, немов шляхетна панянка, яка заблукала серед диких карпатських лісів. Унікальна будівля тим, що досі знаходиться майже в первісному вигляді. Замок побудован за астрономічним принципом – кожен елемент не тільки функціональний, але й відіграє символічну роль. Наприклад, вікон в будівлі 365, як днів у невисокосному році. Цікаво: що 366-е вікно замуровано, очевидно, на випадок такого. У році 52 тижні. Рівно стільки димоходів у замку. Кількість входів – дорівнює календарному року. У кутах палацу – 4 вежі, що символізують зиму, весну, літо й осінь. Гострі баштові шпилі прикрашені флюгерами. Стіни замку оздоблені самобутніми барельєфами з символікою, що належить графському роду. А вікна – унікальними вітражами, що ілюструють його історію.  Навколо будівлі чудовий парк, розбитий в англійському стилі. Він вражає великою кількістю газонів, стежок і рідкісних рослин. Одну з них, японську сакуру, привіз і висадив сам граф Шенборн. Також тут можна зустріти магнолії, веймутові сосни, італійську гліцинію й інші екзотичні дерева і чагарники. «Родзинка» парку – оригінальні скульптури, що зображують звірів, на яких полювали господарі замку (ведмідь, олені). Займає він близько 19 гектарів. Це місце овівають численні легенди. І найголовніше – замок не стоїть пусткою, як багато його побратимів в Україні. В будівлі палацу розмістився знаменитий санаторій «Карпати». Тому кожен гість замку, окрім душевного зцілення, може отримати тут і тілесне.

Мисливський замок Шенборна
Мисливський замок Шенборна

12:30 – 14:00 Екскурсія у Чинадіївському замку “Сент-Міклош”, або фортеці
кохання. Сьогодні в її стінах не тільки проводять екскурсії, а й справляють шлюбні церемонії. “Сент-Міклош” зберігає свої таємниці тут можна побачити кілька подвійних стін, що утворюють таємні проходи, основні приміщення мають сферичні перекриття, а вежі палацу хрестоподібні дахи. Фортеця побудована, як феодальне зміцнення і зведена над глибокими підвалами, в яких колись зберігалося зерно. Навколо даху зведені бійниці – елемент захисної системи. Довгий час тут панували угорські аристократи. Ілону Зріньї називають музою цих місць – її портрет висить на одній зі стін замку. За драматичною історією її кохання, затамувавши подих, спостерігала вся Європа того часу.

14:30 – 15:30 Вільний час на обід у м. Мукачево

16:00-17:30 Екскурсія у замок Паланок

Замок Паланок – історичний центр Мукачева. Один з наймогутніших замків Європи. Протягом 108 років був в’язницею, де утримувалось близько 20 000 в’язнів. В 1805 році в замку зберігалась найцінніша реліквія Угорщини – корона першого короля Іштвана святого. Замкова гора, на якій височіє цитадель – в минулому вулкан. За переказами, перші натяки на зміцнення тут з’явилися ще ймовірно в 9-10 столітті і були дерев’яні. Сьогодні Паланок більше ніж дуже зручний і привабливий з туристичного боку замок. До нього веде дуже гарна дорога, піднятися по якій не важко навіть літньому туристу. У самій фортеці час йде дуже швидко, оскільки тут стільки всього цікавого і захоплюючого.

Замок Паланок
Замок Паланок

18:00 – 19:00 Екскурсія у м. Мукачево, за бажанням, 100/70 грн (від 5 осіб).

Мукачево – “місто над Латорицею”. Це колоритне містечко поєднує середньовічну таємничість і різноманіття культур. Тут збережено архітектурну спадщину Австро-Угорщини та Габсбургів – міська ратуша зі 100 літнім годинником, білий палац князів Ракоці, каплиця св. Йосипа 14 століття, а також затишні кафе і кондитерські які підкорюють назавжди!

Прогуляємось Мукачівським Корзо – це історичний центр міста, центральна і найбагатолюдніша вулиця. У перекладі з італійської мови «corso» означає «вулиця, де прогулюються». Під час екскурсії ми побачимо ряд об’єктів:

-Палац Грюнштейна – за словами старожилів, один мукачівський єврей виграв в Парижі в лотерею кругленьку суму і побудував на ці гроші велику двоповерхову будівлю, яка притягувала захоплені погляди.

–Православний кафедральний собор Почаївської ікони Божої матеріХрам збудували в 1993 році на місці будівлі колишньої прикордонної застави, що колись було конторою маєтку Шенборнів. Ікона, на честь якої названий собор, відома своєю чудотворною силою і шанується віруючими ще з 16 століття.

– Мукачівський «Білий дім» – свою назву Білий палац (або дім) отримав через білий колір фасаду. Двоповерховій будівлі понад три століття, попри свій поважний вік будинок у чудовому стані, а всередині досі зберігся інтер’єр тих часів.

– Мукачівська ратуша – потрапила до ТОП-5 найкрасивіших в Україні! Дослідження проводили представники американської архітектурної спільноти KRISS. Отже, згідно з дослідженням, рейтинг очолила Львівська ратуша. А, на третій сходинці – Мукачівська на Закарпатті! Триповерхову адмінбудівлю у центрі Мукачева урочисто відкрили в 1903 році. Оздоблює ратушу, встановлений у 1904 році, старовинний годинник.

19:00-20:00 Вільний час у місті.

20:30 Повернення у готель, вечеря, вільний час, ночівля

4 день 17.03

08:00 – 09:00 Сніданок у готелі.

11:00 зупинка на перевалі Менчул, Воловець.

Воловецький перевал, або перевал Менчул. Висота 722 м. Звідси видно: із західного боку г. Пікуй (тисяча п’ятсот тридцять-п’ять м); зі східного боку внизу р. Воловець, за ним 3 вершини – Великий Верх, Плай, Темнатнік. Зупинка біля села Келечин відомого своїми мінеральними джерелами. Особливістю хімічного складу води “Келечинська” є високий вміст карбонатного заліза, а також кальцію, магнію, марганцу й допомагає звільненню організму від шлаків, токсинів та сечового піску. Один літр води містить від 100 до 400 мг кальцію, який становить майже половину добової потреби організму дорослої людини. Води такого складу мають ще й надзвичайно приємний смакта прекрасно втамовують спрагу. Залізисті води є найбільш цінними для питного використання як природні джерела заліза.

Зупинка біля села Сойми – «Сойминська» мінеральна вода. Унікальність води в тому, що вона серед всіх мінеральних вод найбільш багата кальцієм, магнієм і залізом. Така вода благотворно впливає на організм, що росте, 1л такої води дорівнює 2-м склянках молока, тому поблизу курорту знаходяться дитячі літні оздоровчі табори. «Сойминську» воду призначають при багатьох захворюваннях, серед яких захворювання шлунка, цукровий діабет, ослаблений імунітет та багато інших.
Далі проїжджаємо Синевирський перевал (інша назва: Міжгірський перевал). Висота 793 м. Схили стрімкі, місцями заліснені, переважають луки.

13:00 – 15:00 Екскурсія у с. Колочава

Колочава — найбільше село Закарпатської Верховини. Село розташоване в одному з екологічно чистих куточків Європи, адже тут відсутня будь-яка промислова діяльність. Колочаву ще називають «селом 10 музеїв». Головна визначна пам’ятка Колочави – перший сільській музей архітектури і побуту в Закарпатті “Старе село”.Він налічує близько двох десятків будинків та господарських споруд. Експонати ознайомлюють відвідувачів із 300-річною історією побуту овчарів, шевців, лісорубів, а також дозволяють долучитися до звичних занятть колишніх місцевих жителів: навчитися робити овечий сир чи ткати на стародавньому верстаті. Сукупність єврейських будівель показує побут та рівень життя закарпатських євреїв. Тут можна побачити житловий будинок, корчму, молитовний дім.

Крім того можна завітати до сторічної парильні, яку відвідувала місцева інтелігенція, прогулятися до церковно-приходської школи середини ХІХ ст., або ж відвідати угорську жандармську станцію. На території діє сувенірна крамничка. Навесні уся територія музею вкрита квітами рідкісного шафрану Гейфелів. Неподалік розташований одних з найвідоміших музеїв села – Колочавська вузькоколійка. Там можна побачити раритетний паровоз і склад з десяти вагонів, в кожному з яких представлені експонати, присвячені тому чи іншому періоду розвитку залізниці.

15:00 – 16:00 Обід

16:30 – 18:30 Відвідування озера Синевир. Найвідомішим озером Карпатських гір є Синевир. Щорічно до нього з’їжджаються тисячі туристів, щоб відчути казкову атмосферу цього місця. Озеро знаходиться в національному природному парку Синевир на території Міжгірського району Закарпатської області. Само озеро розташовано на висоті близько 900 метрів у верхів’ях р. Теребля. Площа водойми складає близько 7 га. Посередині Синевиру знаходиться невеликий острівець, який має назву Морське Око. Існує місцева легенда, що озеро виникло в ті часи, коли ці землі належали багатому графу. В нього була красуня дочка на ім’я Синь. Вона закохалася у місцевого пастуха, Вира. Коли старий граф дізнався про їх зустрічі, він наказав своїм людям вбити Вира. Вони скинули на нього зі скелі величезне каміння. Синь, дізнавшись про це, прибігла до каменю, обійняла його й почала плакати. З її сліз й утворилося озеро, а кам’яна верхівка є островом посеред Синевира. Сама назва – це поєднання імен закоханих. На березі встановлено два дерев’яних стовпа з фігурами Сині та Виру.

Науковці вважають, що Синевир з’явився близько 10 000 років тому. Внаслідок землетрусу утворилася улоговина, яку заповнили водою гірські струмки. Природна плотина з каміння унеможливлює відтік води з озера. Вода через підземні протоки формує поток, який впадає до р. Теребля, через цю особливість озеро ніколи не має паводків.

18:45 Виїзд до Кропивницького

 

5 день 18.03

Приблизно о 08:00 прибуваємо у Кропивницький.

Виставляємо фото з тегом #ksamiltravel ділимось з колегами – хай заздрять;) та моніторимо нові мандрівки!

 

Додаткова інформація та замовлення місць:
050 433 43 10
096 433 43 10 (viber)
travelksamil@gmail.com

При бронюванні / оплаті туру Турист автоматично погоджується з правилами/умовами зазначеними в ДОГОВОРІ.

 

 

СПА вікенд на Закарпатті, крокуси та не тільки…
Догори