09.01-13.01, 13.03 – 17.03. 2025, 3 дні!
Кропивницький – Чернівці – Турда – Сігішоара – Брашов – Пояна Брашов – Кропивницький
З Кропивницького з можливістю посадки в Умані та по шляху проходження!
4 екскурсії у вартості туру!
Вартість (за 1 людину): дорослий 240 євро, дитина до 12 років включно 220 євро.
Одномісне розміщення – під запит.
У вартості: проїзд Кропивницький- Чернівці – Брашов – Сігішоара – Кропивницький, проживання у Брашові (2 ночі) харчування: 2 сніданки, відвідування соляної шахти Турда, екскурсії: замками Пелеш, Бран (замок Дракули), м. Сігішоара, м. Брашов, орг.збір.
Додатково: послуга “гарантовані місця на передніх рядах автобуса” (ряди 1-2) – 7 €. (наявність місць уточнюйте у менеджера), страховка для виїзду в Румунію (в залежності від віку), вхід. квитки до соляної шахти Турда 50 лей дор. (бл. 11 євро), дит. 30 лей (бл. 6 євро), Пелеш 70 лей дор. (близько 14 євро), дит. 12.5 лей . (близько 2.5 євро), замку Бран 55 лей дор. (близько 12 євро), дит. 15 лей . (близько 3 євро), проїзд до гірськолижного курорту Пояна Брашов 15 євро, додаткове харчування, особисті витрати.
1 день, 09.01, 13.03
15:00 Виїзд з Кропивницького.
2 день, 10.01, 14.03
09:00 Прибуття у м. Турда.
10:00 – 13:00 Відвідування соляної шахти Турда, вільний час.
Саліна Турда – найвидовищніше рукотворне підземелля у світі! Одна з найбільш вражаючих туристичних пам’яток. Сіль тут добували 8 століть, ще з часів Римської імперії! Величезні поклади створилися після випаровування моря, яке покривало весь регіон мільйони років тому. Можна було б забезпечити сіллю всю Планету протягом 60 років! Турда повертає до природи, історії та легенд, створює міст між повсякденним та минулим. У величезній шахті є просторий амфітеатр, в якому проводяться різноманітні шоу, спортивні майданчики, боулінг, міні-гольф, більярд та багато інших розваг. Колесо огляду унікальне та, мабуть, єдине підземне колесо огляду у світі! Тут також можна покататися на човні озером в Міна Терезія! Незабутні та приголомшлеві враження на все життя!
13:00 – 15:00 Переїзд до м. Сігішоара.
15:00 – 18:00 Пішохідна екскурсія містом та вільний час.
Неподалік села Віскрі розташоване маленьке містечко Сігішоара. Фортецю Сігішоара величають у Румунії «Перлиною Трансільванії».
Передбачається, що фортеця Сігішоара (Schaßburg нім., Segesvar вен.) почали будувати наприкінці 12 століття. У середні віки Сігішоара був одним із семи міст Зібенбюргена (Трансільванії). Сьогодні фортеця Сігішоара (пам’ятник Юнеско) це витончений зразок незайманого середньовіччя, одна з небагатьох заселених фортець Європи, що залишилися. І ще, це батьківщина найзнаменитішого румуна. Ви напевно здогадалися, що його ім’я Влад Басараб, більше відомий як Влад Цепеш або Дракула. Ми відвідаємо Годинникову Башту, головну оборонну опору та ворота фортеці. Башта унікальна завдяки годинникам з фігурками-стауетками, які зображають богів Олімпу та дні тижня. У вежі є музей ремісників Трансільванії, який був відкритий ще наприкінці 19 століття. Ми вийдемо на балкон вежі – перед нами відкриється чудова панорама: фортеця Сігішоара, Нижнє місто та річка Тирнава, що перетинає місто. Сфотографуємось на тлі пам’ятника Владу Цепешу. Дракула народився в 1431 році саме тут, вулицями цієї фортеці бігав у дитинстві. Досі зберігся будинок, де він народився і жив, зараз там ресторан «Casa Vlad Dracul». Далі ми пройдемо 175 сходинок закритими Сходами Школярів щоб дістатися до вершини пагорба Школи. Дерев’яні Сходи Школярів були побудовані в 1642 та й досі по ним щоранку школярі та вчителі йдуть в одну з найстаріших шкіл Трансільванії, нинішній Ліцей Haltrich. Уявіть собі як розчаровані школярі, якщо забули зошит чи щоденник вдома! На Пагорбі Школи ми відвідаємо дуже цікаву протестантську церкву Св.Миколая та побачимо облаштовану під житло середньовічну Башту Канатчиків.

18:00 – 20:00 Переїзд у м. Брашов, поселення у готель, вільний час ночівля.
3 день, 11.01, 15.03
08:00 – 08:45 Сніданок у готелі.
10:00 – 17:00 Екскурсіі замками Пелеш та Бран
Замок Пелеш найкрасивіший в Румунії!
Він розташований неподалік від міста Сіная. Архітектура замку поєднала в собі бароко, ренесанс і рококо. І саме таке поєднання архітектурних стилів надало замку неймовірного вигляду!
Але, це не тільки історична пам’ятка, а й музей з багатющою експозицією! Колекція зброї та лицарського спорядження тут є сусідами з витонченими дрібничками з майсенської та севрської порцеляни, а в венеціанських дзеркалах і скляних виробах відображаються візерунки східних килимів з Бухари. Ажурні елементи дерев’яного декору і розписані вручну швейцарські вітражі, гобелени та картини, старовинні меблі та скульптури – все це становить оздоблення 160 кімнат замку, кожна з яких неповторна! Так, Флорентійський зал оброблений ебонітовим деревом, Турецький же обтягнутий шовком.
Пелеш, перший замок у світі, де встановили ліфт та провели електрику! Навколо замку знаходиться чарівний парк, в якому протікають гірські річки та водоспади.

Екскурсія замком Бран
В мальовничій долині, на схилі скелі височіє зловісний та неприступний замок «Графа Дракули»- Бран!
Відправившись в Бран, ми не тільки помилуємося околицями, але і поговоримо про правління найжорстокішого в історії Румунії государя – Влада Цепеша III, що став реальним прототипом графа Дракули для роману Стокера.
Серпантини сходів, лабіринти підземних ходів, багата колекція зброї та мисливських трофеїв, «кімната страху» – все тут є!
З висоти останнього поверху замку відкривається панорама незрівнянних по красі пейзажів. Спустившись на землю і поблукавши по парку в роздумах про сенс буття, ми зможемо заглянути в місцеві сувенірні крамнички та купити традиційну трансільванську кераміку, маски, вироби з дерева – різноманітні подарунки близьким! А, ще спробувати місцевий сир в ялиновій корі!
Вільний час для обіду та придбання сувенірів.

17:00 – 17:30 Переїзд у м. Брашов.
17:30 – 19:00 Екскурсія містом.
Брашов – перлина Румунії та найвідвідуваніше місто після Бухареста, що зберегло середньовічну чарівність!
Гори, що оточують Брашов, настільки мальовничі, що їх називають Трансільванськими Альпами. У 12 км від міста знаходиться найпопулярніший місцевий гірськолижний курорт – Пояна Брашов. А в місцевих лісах водяться бурі ведмеді, вовки, лисиці, рисі, сарна.
Частина міста, старіша, фактично розміщена у вузькій долині між горами.
У Брашові взагалі багато вузьких вулиць, казкових старих будиночків, покритих кольоровою черепицею і давніх церков. У зв’язку з тим, що в Брашові раніше проживали угорці, німці та євреї, архітектура міста має неповторний багатонаціональний вигляд. Найчастіше Брашов називають румунської Прагою або Зальцбургом. Розсип місцевих стилів вражає погляд навіть найвибагливіших мандрівників: бароко, ренесанс, готика – все це гармонійно переплітається і радує своєю пишністю, як жителів міста, так і його гостей!
Ми оглянемо чудові пам’ятники історії та архітектури Брашова: Чорну церкву, Ратушу, кріпосні стіни, бастіони та вежі, ворота Катерини, пройдемо по самій вузькій вуличці Румунії – вулиці Верьовки. Заглянемо на саму жваву пішохідну вулицю Републічій, де можна купити сувеніри, пообідати в ресторані або на терасі, випивши келих прекрасного румунського вина або чарку міцного напою цуйки!

19:15 Повернення до готелю.
Вільний час у м. Брашов, ночівля.
4 день, 12.01, 16.03
08:00 – 08:30 Сніданок у готелі – шведський стіл, виселення.
09:30 – 12:30 Факультативно, за бажаннямі, відвідування гірськолижного курорту Пояна Брашов де дуже гарно у будь-яку пору року! (проїзд 15/10 євро з люд.). Хто не їде – вільний час у центрі м. Брашов.
Гірськолижний курорт Пояна Брашов
Всі умови дбайливо створені для кращого відпочинку. Для катання облаштовано 13 трас, з них по 4 синіх і чорних, 5 червоних. На них працюють в цілому 9 підйомників – кабіна, бугельні і 1 гондола.
Сонячна і сніжна долина самому серці Румунських Карпат запрошує всіх шанувальників сноуборду і гірських лиж. Тут достатня кількість різних місць, де можна чудово провести час. До них відносяться каток зі штучним покриттям, басейн, спортивні майданчики і центр для заняття кінним спортом.
Поціновувачам спокійного і розміреного відпочинку, а також любителям мистецтва можна подивитися фольклорні вистави і ще глибше пізнати культуру Румунії. У місцевих ресторанах і кафе покуштуйтеможна спробувати шедеври національної кухні!
Місце, гідне Голлівудських сюжетів, незвичайно красива долина, заросла реліктовими лісами, при цьому постійно залита сонцем!
13:00 – 17:00 Вільний час на шопінг та обід у величезному ТЦ.
17:15- Виїзд до Кропивницького.
5 день, 13.01, 17.03
09:00 Орієнтовно, прибуття до Кропивницького.
Додаткова інформація та замовлення місць:
050 433 43 10
096 433 43 10 (viber)
travelksamil@gmail.com
При бронюванні / оплаті туру Турист автоматично погоджується з правилами/умовами зазначеними в ДОГОВОРІ.