Карпати та не тільки…

м.Кропивницький – фортеця Меджибіж – Хотинська фортеця – м.Чернівці – м. Коломия – м. Яремче – Буковель – Манявський скит – Манявський водоспад – м.Кропивницький.

3 дні! З одним нічним переїздом!
Дати туру: 08.05 – 11.05
Вартість: 2850 грн. З харчуванням (2 вечері, 2 сніданки)
Дітям до 12 років 2550 грн.

До вартості входить: проїзд, проживання (2 ночі, харчування: 2 вечері, 2 сніданки), екскурсія у Меджибізький замок-фортецю, екскурсія у Хотинську фортецю, екскурсія по Чернівцям, екскурсія у музей «Писанки», екскурсія «Стежка Довбуша», екскурсія до Манявського скиту та водоспаду з проїздом на позашляховиках, особисті витрати, страховка.

До вартості не входить: харчування по ходу проведення екскурсій, вхідні квитки: до фортеці Меджибіж 50/20 грн., до Хотинської фортеці 70/35 грн., до Чернівецького Університету 60 грн., до музею «Писанки» 30/15 грн., «Стежка Довбуша» 30/15 грн., особисті витрати.
У випадку скасування туру у зв’язку з пандемією COVID-19 (продовження чи посилення карантинних заходів) – 100% повернення вартості туру.

Програма туру:

1 день. 08.05

04:00 Виїзд з Кропивницького.

10:00 – 11:30 Екскурсія у Меджибізький замок-фортецю.
Фортеця зведена між річками Південний Буг і Бужок – одна з найбільших і найдавніших фортифікаційних споруд України.Розташовані в мальовничому куточку, могутні башти і мури фортеці нікого не залишають байдужим! Трохи історії. Перші древньоруські укріплення на місці нинішньої фортеці були зведені ще до монгольського нашестя. В XIV столітті Меджибіж стає королівським замком під владою литовських князів. Далі, майже на 200 років фортеця була власністю шляхтичів Сенявських Мури Меджибожа, товщина стін якого подекуди сягала 4 метрів, не змогло взяти кримське військо. На сьогоднішній день у Меджибізькій фортеці, яка отримала статус заповідника, тривають реставраційні роботи. У північно-західному корпусі заповідника відкрито краєзнавчий музей із 6 музейних залів з експозиціями; працює постійна експозиція «Український традиційний одяг подолян в обрядах та звичаях»; «Творчість українських художників і скульпторів другої половини XX століття» тощо. У заповіднику регулярно проходять різного роду освітні заходи.

11:30 Переїзд до Хотинської фортеці.

14:00 – 16:00 Екскурсія у Хотинськіїй фортеці.
Хотинська фортеця, одна із наймальовничіших і найвеличніших середньовічних фортець в Україні – свідок численних війн та баталій. Знаходиться вона в місті Хотин за 27 кілометів від Кам’янця-Подільського. Завдяки своєму стратегічному розташуванню на важливих транспортних шляхах Хотин протягом століть залишався ласим шматочком для багатьох завойовників. Хотинська фортеця веде свій початок від Хотинського форту, створеного у Х ст. князем Володимиром після приєднання до Київської Русі буковинських земель. Спочатку це був замкнений земляний вал з дерев’яними стінами і оборонними спорудами. Завданням форту було оборона поселення Хотин і переправи через річку. Історія Хотинської фортеці є драматичною та героїчною, за своє існування вона побачила багато битв і облог. Тільки з 1739 по 1807 рік Хотинська фортеця пережила чотири облоги. А протягом XVI-XVII століть біля фортеці відбулося чотири великі битви. Протягом століть вона була центром розвитку ремесел і торгівлі, культури та економіки. Ця середньовічна красуня може багато розповісти тому, хто побажає вислухати її.
У Хотинській фортеці знімалося понад 50 художніх фільмів, серед яких “Три мушкетери”, “Гадюка”, “Русалонька”, “Захар Беркут”, “Балада про доблесного лицаря Айвенго”, “Чорна стріла”, “Стара фортеця”, “Стріли Робін Гуда.

16:00 Переїзд в м. Чернівці.

17:00 – 19:00 Екскурсія вечірніми Чернівцями.
Екскурсія по столиці Буковини – Чернівцям, який ще називають “маленьким Парижем”, а за своєю красою Чернівці не поступаються Відню. Вечірнє місто особливо чарівне – на вулицях запалюють ліхтарі, виходять музиканти, з численних кафе доноситься п’янкий аромат кави – місто наповнюється романтичною атмосферою! Ви прогуляєтеся вулицею де тепер розташований Чернівецький обласний музично-драматичний театр імені О. Кобилянської, Єврейський народний дім, а напроти нього – будівля колишньої Палати ремесел і торгівлі, де тепер навчають студентів-медиків. Далі по вул. Бетховена на Головну, до Будинку – корабля, який знаходиться поряд із Костелом Воздвиження Всечесного Хреста. Та вийдемо на найлегендарнішу вулицю міста – вул. Ольги Кобилянської, про яку складено десятки легенд. Кожний будинок має свою архітектуру та свою історію, тут розташований Краєзнавчий музей, де зберігається найбільша колекція пам`яток Буковини та унікальний об`єкт – Український народний дім. Прогулявшись вишуканою та спокійною вулицею, закриту для руху громадського транспорту, у вас буде можливість заглянути в одне з колоритних закладів міста.

20:00 Поселення в готелі, вечеря та вільний час, ночівля.

2 день. 09.05

09:00 Сніданок, виселення з готелю.

10:00 – 11:00 Екскурсія в Університет.
Архітектурною перлиною Чернівців по праву вважається колишня Резиденція православних митрополитів Буковини і Далмації. Зараз це корпуси Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, а також популярне місце для фотосесій серед буковинських молодят.
Спеціально для будівництва резиденції в Чернівцях було відкрито 2 цегельних і один керамічний завод, а також найняли найкращих майстрів з різних куточків Австро-Угорщини.
Прямо при вході в парк встановлено бюст творця ансамблю – чеського архітектора І. Главки. Є в парку водойма з фонтаном, колодязь митрополитів, метеорологічна станція та оранжерея рідкісних рослин. В кінці парку – грот з входом у підземелля.
Ансамбль Резиденції побудований в романо-візантійському стилі у поєднанні архітектурних елементів різних епох з додаванням
мотивів ренесансної архітектури, готики та мавританського стилю. Відвідавши Чернівецький університет – ви переконаєтеся, що в Україні є архітектурні пам’ятники, які перевершують західноєвропейські зразки!

11:00 Переїзд в м. Коломию.

13:00 – 14:00 Екскурсія в музей «Писанки».

Музей унікальний та відомий на весь світ архітектурною спорудою у формі найбільшого у світі писанкового яйця висотою 14 м та діаметром у 10 м, яка стала візитівкою Коломиї. Це єдиний у світі музей писанкового розпису, що приваблює відвідувачів з усіх країн… Зараз музей володіє колекцією, що налічує понад 6000 писанок, представлених з переважної більшості областей України (Тернопільської, Львівської, Вінницької, Черкаської, Кіровоградської, Одеської), а також з Пакистану, Шрі-Ланки, Білорусі, Польщі, Чехії, Швеції, США, Канади, Франції та Індії. Деякі експонати були виготовлені ще на межі ХІХ–ХХ ст.

14:00 – 15:00 Час на обід в м. Коломия.

15:00 Переїзд в м. Яремче.

16:00 – 18:30 На нас чекає цікавий маршрут – «Стежка Довбуша». Відразу починається таємничий карпатський ліс, з покритими мохом деревами та тінню величезних сосен та смерек. По стежці зліва і справа видніються кущі малини, ожини, а там далі чорниця. Стежка є ґрунтовою. Але, часто трапляються ділянки, де доводиться проходити по каменях, покритим мохом, що інколи буває дуже слизько. Тому варто бути обережним. В деяких місцях є спеціальні поручні, тримаючись за які йти значно легше. Мандруючи далі по стежці та слухаючи цікаві історії нашого гіда, про цю місцевість, ми побачимо групу великих скель. Деякі з них досягають висоти до 20 метрів. Це і є місцеві скелі Довбуша (але не варто їх плутати з «Скелями Довбуша» в районі села Бубнище Долинського р-ну Івано-Франківської обл., бо то зовсім інша місцевість). Навколо групи скель є декілька оглядових майданчиків, з яких відкриваються гарні краєвиди на навколишні гори.

18:30 – 20:00 Вільний час для відвідування водоспаду Пробій та сувенірного ринку в м. Яремче.
Неповторність водоспаду Пробій не тільки у красі, але й у зручному розташуванні. Не потрібно підійматися високо в гори, чи долати довгий шлях для того, щоб доторкнутися до природної дивовижі. Цей водоспад сам «прийшов» до людей. Адже розташований у самому центрі славного міста Яремче. Заглянемо до сувенірного ринку. Як бути в Карпатах і не привезти місцевого сувеніра! Це мекка народно-прикладного мистецтва! Тут представлені не окремі його види, а практично всі! Сувеніри сюди привозять з усіх навколишніх сіл, ремісничих осередків області та всієї України. Вироби зі шкіри, дерева, шерсті, інших природних матеріалів – пронизані фантазією та любов’ю майстрів народних ремесел. На будь-який смак, тут кожен знайде подарунок для близьких та друзів!

20:30 Поселення у готелі, вечеря, вільний час, ночівля.

3 день. 10.05

08:30 Сніданок, виселення з готелю.

09:30 Переїзд в Буковель.

10:00 – 13:00 Відвідування Буковелю.
Буде можливість піднятися на підйомнику на оглядовий майданчик.
Також є багато варіантів для активного відпочинку: екстрим-парк, Етно-парк «Гуцул Ленд», кінні прогулянки та інше.

Етно-парк «Гуцул Ленд» – це захопливі історії про життя та побут горян Українських Карпат: гуцулів, бойків та лемків. Це територія, що поєднує в собі різні площадки відпочинку та розваг – фотозони, галерея «Скриня», клуб карпатського кіно, підвісні мости та інше. Тут також є територія, на якій розміщено контактний зоопарк, де живуть у природних умовах свійські, екзотичні, дикі тварини та птахи, від яких будуть у захваті не тільки діти, а й дорослі.

13:00 Переїзд в Манявський скит.

15:30 – 16:30 Відвідування Манявського скиту.
Серед карпатських сосен-смерек, на скелі над річкою стоїть старовинний монастир-скит XVII століття. Заснований він був монахами вихідцями з Афону. З Манявським скитом пов’язано безліч легенд, а також це “місце сили”. Скит знаменитий своїм іконостасом, створеним в кінці XVII століття іконописцем ієромонахом Іовом Кондзелевича. Це велична споруда, розмірами 13 х 11 метрів. За значущістю іконостас стоїть поруч з такими ж видатними пам’ятками, як Козелецький іконостас на Чернігівщині та Сорочинський на Полтавщині.

16:30 Пересідаємо на позашляховик і по мальовничому Карпатському бездоріжжю їдемо до Манявського водоспаду!

На території Івано-Франківської області в каньйоні, можна побачити справжнє диво природи – Манявський водоспад, який вважається одним з найвищим в країні. Його висота складає від 18 до 20 метрів. Вода спадає декількома каскадами, а біля підніжжя в невеликому озері можна скупатися. Чиста і прохолодна вода додасть сил і бадьорості надовго.

19:00 Виїзд в Кропивницький.

 

4 день 11.05

06:30-07:30 Приблизно, прибуття у Кропивницький.

 

Додаткова інформація та замовлення місць:
050 433 43 10
096 433 43 10
travelksamil@gmail.com

 

Правила подорожей.

1.Організатори залишають за собою право часткових змін до програми подорожі, з метою покращення її якості без зменшення об’єму наданих туристичних послуг.
2. Бронювання має бути оплачено на протязі 2 днів, у розмірі від 30 % вартості туру.
3.Оплата загальної вартісті туру, має бути здійснена не пізніше ніж 7 днів до початку подорожі по Україні, та 20 днів до початку закордонної подорожі (якщо інше не прописане умовами конкретної подорожі)
4.Відмова Учасника в односторонньому порядку від замовленої подорожі, веде за собою часткове/ повне утримання оплачених коштів Організаторами для покриття ФПЗ (фактично понесені затрати), згідно умов зназначених нижче:
– 30% від вартості подорожі, у випадку відмови від подорожі від 14 днів до 10 до її початку. Ця сума є визначеною, як ФПЗ на організацію подорожі.
– 50% від вартості подорожі, у випадку відмови від подорожі від 10 днів до 7 до її початку.
– 100% від вартості подорожі, у випадку відмови від подорожі від 7 до 0 днів до її початку. Або, якщо подорож проводиться у Високий сезон, період офіційних святкових днів, визначених законодавством України (Новий Рік, Різдво, травневі свята, тощо),а також у періоди проведення виставок, ярмарок, та ін. заходів, які характеризуються підвищеним попитом на туристичні послуги, тобто у період найбільшої завантаженості місць відпочинку незалежно від строків відмови від подорожі.
5.У програмі подорожі вказані орієнтовні розрахункові години прибуття, виїздів, переїздів по маршруту, інтервал та тривалість зупинок, екскурсій та вільного часу, адже вони залежать від багатьох факторів, в тому числі незалежних від Організаторів. Точний час повідомляється під час подорожі.
6.В разі неявки Учасників подорожі в назначений час та місце виїзду Організатори залишають за собою право продовжувати програму подорожі без Учасника. Всі витрати пов’язані із подальшим самостійним пересуванням Учасника покриваються ним особисто.
7.Організатори не несуть відповідальність за стан доріг, черги на кордонах, погодні умови, стихійні лиха, затори на дорогах, політичну ситуацію в країні та інші форс-мажорні обставини.

 

 

Карпати та не тільки…
Догори