Квітуче Закарпаття (травневий)

04.05 – 08.05 3 дні!

З Кропивницького з можливістю посадки в Умані та по шляху проходження!

3 екскурсії у вартості туру!

Вартість (за 1 людину):  дорослий 5550 грн., дитина до 12 років 5150 грн.

Одномісне розміщення – під запит.

*При бронюванні туру з 01.05 по 04.05 – ціни на 100 грн. дорожче.

У вартості: проїзд за маршрутом, проживання, харчування: 2 сніданки, 1 обід, дегустація 7 видів закарпатських наливок, відвідування водоспаду Шипіт, відвідування Оленячої ферми, долини нарцисів, екскурсії: на буйволину ферму з дегустацією, м. Ужгород, супровід.

Додатково: вх. квитки до водоспаду Шипіт 20/10 грн., до оленячої ферми 40/20 грн., до буйволиної ферми + дегустація 8 видів продукції з буйволиного молока 120/100 грн. дорослі/діти (6-18 років), 85 грн. діти до 6 років, якщо з дегустацією, без дегустації 20 грн., екскурсія у м. Мукачево 100/70 грн.(за бажанням, від 5 осіб), відвідування Свято-Покровського чоловічого монастирю з дегустацією сирів 100/70 грн. (за бажанням, від 5 осіб), вечері у готелі (за бажанням),  відвідування термальних басейнів “Жайворонок” 3 години – 260 грн. з люд., діти до 120 см. безкоштовно, діти 120 – 150 см. 130 грн. (тільки в нарукавниках для плавання), 30 грн. шафа, дегустація Закрпатських вин у винному льоху (6 видів вин + горілка) із закусками (канапки) + екскурсія 100 грн./люд., 70 грн. без алкогольна, 50 грн. для дітей, вхідні квитки до долини нарцисів 30 грн., додаткове страхування (за бажанням) – прораховується індивідуально, особисті витрати.

У випадку відміни туру у зв’язку військовими діями, пандемією COVID-19 (продовження чи посилення карантинних заходів) – 100% повернення вартості туру.

Програма туру:

1 день 04.05

20:00 Виїзд з Кропивницького

2 день 05.05

Сьогодні буде насичений день! 

09:00-10:00 А, розпочнемо з заїзду за новими фоточками до водоспаду Шипіт. Трошки помедетуємо і вирушимо далі, на зустріч новим пригодам.

Містичний Шипіт зачаровує своєю красою! Вода спадає каскадами між скелями з 15 метрової висоти в мальовничу гірську долину. Водоспад бере свій початок з великого підземного джерела, в одному з найгарніших місць українських Карпат – полонині Боржава. Свою назву водоспад отримав через гучного шуму води, який здалеку чується, як шипіт. Перебування тут чудово допомагає відпочити від цивілізації та дає нові життєві сили!

Водоспад Шипіт
Водоспад Шипіт

10:00-11:00 Смачнющий обід у колоритній колибі (у вартості) зі страв Закарпатської кухні (грибна юшка, мандабурка (картопля), шашлик, дегустація 7 видів наливок).

Дегустація страв Закарпатської кухні
Дегустація страв Закарпатської кухні

14:00 – 15:30 Дегустація Закрпатських вин у винному льоху (5 видів вин + горілка) із закусками (канапки) + екскурсія у винному льоху, 100 грн./люд., 70 грн. без алкогольна, 50 грн. для дітей.

Дегустація Закрпатських вин у винному льоху
Дегустація Закрпатських вин у винному льоху

16:00 – 19:00 Кайфуємо і чілимо (розслабляємось) у термальних басейнах “Жайворонок”.

Оздоровчий комплекс «Жайворонок» – це найкраще місце для відпочинку в усі пори року – оздоровча сила термальних джерел, мальовничий край неповторних українських Карпат, неймовірно смачна кухня, ароматні вина та своєрідний фольклорний колорит, який властивий тільки цьому регіону. Комплекс був заснований в 2003 році, сучасний дизайн гарантує комфортні умови – свіже повітря, термальні джерела, різноманітність пропонованих процедур прийдуться до душі, навіть, найвибагливішому Гостю.

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ? Весь секрет у тому, що вода, якою наповняються басейни комплексу, йде прямо зі свердловин глибиною 1200 м. Тобто, вона не піддається технічній або хімічній обробці. І завдяки цьому гості комплексу мають можливість відчути на собі цілющу силу термальної води. Гарячі води комплексу надходять із магматичних інтрузій у районах активної вулканічної місцевості, на які багатий Берегівський край.

25-40℃ ТЕМПЕРАТУРА ВОДИ В ТЕРМАЛЬНИХ БАСЕЙНАХ. В басейнах використовується проточне водопостачання, повний обмін води відбувається за 1-3 дні ( в залежності від розміру чаші басейну). Термальна вода є високомінералізованою, тому спеціального знезараження не потребує. Щойно добута з-під землі термальна вода є прозорою, але при взаємодії з киснем набуває коричневого, ніби ржавого, кольору. Специфічний запах термальної води обумовлений наявністю в її складі сірководню, який при виході на поверхню окислюється і відразу розкладається. Чищення бортиків та дна басейну проводиться регулярно при повному спусканні води.

ПЕРЕВАГИ ТЕРМАЛЬНИХ БАСЕЙНІВ: термальна вода має унікальні оздоровчі та лікувальні властивості. Такий ефект досягається за рахунок того, що басейни заповнюються природною мінеральною водою безпосередньо з термальних свердловин. 57℃ температура води на гирлі. РЕКОМЕНДОВАНО ПРИ ЗАХВОРЮВАННЯХ: опорно-рухової системи (артрит, артроз, поліартрит, остеохондроз, наслідки пошкоджень кісток, м’язів і сухожиль); серцево-судинної системи (гіпотонія, гіпертонічна хвороба і-іі ступеня, атеросклероз, флебіти); нервової системи (радикуліт, ішіас, неврози, неврастенія, мігрень, безсоння). ТАКОЖ БУДЕ КОРИСНО ТИМ У КОГО: ожиріння, цукровий діабет, подагра, гайморит, бронхіальна астма.

Оздоровчий комплекс «Жайворонок»
Оздоровчий комплекс «Жайворонок»

19:15 – 20:00 Переїзд до м.Мукачева. Поселення у готель “Velure”. Вільний час у місті. Ночівля.

Вишуканий готель Velure розташований за 2,6 км від замку Паланок та поблизу багатьох визначних пам’яток. Центр Мукачева знаходиться за 1 км від готелю. Номери в готелі надаються з безкоштовним Wi-Fi, системою клімат-контролю. Архітектура будівлі відрізняється своєю унікальністю та цікавою формою, це сучасний заклад європейського зразка з якісним сервісом. Ресторан готелю Velure – це витончений інтер’єр, затишна атмосфера, смачна їжа та чудовий сервіс!

готель Velure
готель Velure

3 день 06.05

09:00 – 10:00 Сніданок у готелі.

10:00 – 11:30 Переїзд до Оленячої ферми

11:30 – 13:00 Відвідування Оленячої ферми

Одним із найвідоміших об’єктів Закарпаття є єдина в Україні ферма плямистих оленів. Численні туристи приїжджають на оленячу ферму аби помилуватися струнконогими красенями, які можуть прогнозувати погоду. Рідкісні олені з’явились на фермі ще у радянські часи – 1987 року. Плямисті олені – дуже хитрі тварини. Коли на вулиці холодно, олені збираються поблизу воріт фермерства, де можна поласувати сіном з великої копиці. Як прийде весна, тікають у ліс. Саме навесні плямисті олені скидають старі роги. У липні виростають нові ріжки – панти. До речі, олені не люблять, коли їх беруть за роги. Обожнюють такі ласощі як яблука і хліб. Самці сміливо беруть гостинці з рук, а от самки остерігаються. Маленькі оленята з’являються в літні місяці. На оленячій фермі діють також декілька правил, основним є те, що годувати рогатих можна тільки спеціальними сухарями, які ви можете придбати на території господарства (вартість відерця зі смаколиками 10 грн). Вхід на оленячу ферму складає 40 грн для дорослих, час перебування необмежений. Послухавши цікаву екскурсію про рідкісних тварин та погодувавши їх, бажаючі можуть приміряти оленячі роги, що прикріплених до огорожі і зробити фото напам’ять.

ферма плямистих оленів
ферма плямистих оленів

13:30 – 15:00 Відвідування Долини нарцисів

Нарциси – це дивовижні квіти, які чарують та приманюють до себе увагу вже не перший вік. Про них ми з дитинства читали в казках та віршах українських та зарубіжних письменників. Краса нарцисів обросла чималою кількістю легенд, однак про одну з них нам розповідали ще в дитинстві. Давньогрецький міф розповідає про юнака Нарциса, який, проходячи повз річку, заглянув у її води та закохався в своє відображення. Він був настільки захоплений своєю красою, що навіть не помітив, як водна стихія почала забирати його життєву силу, тягнучи його самого на дно. На місці, де востаннє стояв юнак, виросла квітка неповторної краси, яку пізніше люди прозвали Нарцисом. Проте, не тільки Греція відома цими квітами. Але, які ж особливості має Долина нарцисів у Закарпатті? Погода та кліматичні умови відіграли головну роль у її становленні. Дослідники вважають, що процес танення льодовиків у цій області спровокував зсув ґрунту з гірських масивів, в ході чого нарциси «переїхали» з вершин гір до низовини. З часом вони акліматизувались в долині, призвичаїлись та почали поширюватись природнім шляхом. Колись поля сягали земель від сучасного Мукачева аж до Хуста. Пізніше на місцях, де росли нарциси, з’явились дубові ліси, що укривали їх від негоди. Долина нарцисів поблизу Хуста – це найбільший осередок нарциса вузьколистого не тільки в Закарпатті, але і у всій Середній Європі. З 1980 р. ця рідкісна квітка занесена до Червоної книги України. Після здобуття незалежності, інформація про Долину нарцисів у Закарпатті поширилася по Європі, мешканці якої високо оцінили значення заповідника. З 1992 р. він входить до мережі біосферних заповідників ЮНЕСКО.

Долина нарцисів у Закарпатті
Долина нарцисів у Закарпатті

15:00 – 15:45 Переїзд до Буйволиної ферми

16:00 – 18:00 Екскурсія на Буйволиній фермі та дегустація молочної продукції (8 видів). Буйволина ферма «Карпатський буйвіл» – розташована на околицях міста Виноградів, в красивому та чистому урочищі «Анциково», в болотистому краєчку, що огороджено горами.
Вартість: 120/100 грн. дорослі/діти (6-18 років), 85 грн. діти до 6 років, якщо з дегустацією, без дегустації 20 грн.
На екскурсії ми ознайомимося та продегустуємо унікальну продукцію: молоко, сир «Панір», домашній плавлений сир, моцареллу, масло, сметану та сир, бринзу або буйволині тверді сири. Усіх тварин годують винятково органічною їжею, щоб зберегти натуральність продукції.
Можна прогулятись фермою та придбати продукцію у магазині. Дегустація складається з 8 видів продукції з молока буйволиць.
Довідка: молоко буйволиці не містить бета-казеїну типу А1. Присутній бета-казеїн типу А2, навіть більше ніж в коров’ячому молоці. Що робить його більш корисним та легшим для перетравлення організмом людини. Карпатські буйволи дуже розумні тварини. Їхній інтелект прирівнюється до інтелекту собак, а викопні рештки свідчать, що вони застали і мамонтів. Буйволи мають міцне здоров’я та стійкий імунітет. Буйволиці і буйволи майже не хворіють інфекційними та паразитними захворювання. Їхній імунітет стійкіший до шкідливого радіаційного випромінювання. До їжі вони менш вибагливі ніж звичайні корови. Їх задовольняє проста, багата на клітковину їжа,  але її кількість у три рази більша.

Буйволина ферма «Карпатський буйвіл»
Буйволина ферма «Карпатський буйвіл»

18:00 – 19:30 Переїзд до Мукачево. Вільний час, ночівля.

4 день 07.05

09:00 – 10:00 Сніданок у готелі. Виселення з готелю.

10:00 – 13:00 Факультативно, за бажанням:

Всіх бажаючи запрошуємо до Свято-Покровського чоловічого монастирю з дегустацією сирів 100/70 грн. (від 5 осіб).

Або, Екскурсія у м. Мукачево, за бажанням, 100/70 грн (від 5 осіб).

Сир із благословенням. В селі Ракошино знаходиться Свято-Покровський чоловічий монастир. А поруч вказівник – “Італійські сири”. Ракошинські монахи мають сироварню та ферму з екзотичними тваринами. Сир вготовляють за італійською технологією. Усе без жодних консервантів чи штучних сироваток. Італійська рецептура, місцеве молоко, сучасні європейські стандарти та дідівські секрети – запорука успіху закарпатського сиру! Тут можна спробувати та придбати 14 сортів, а разом з тим мед, вино, ковбаски та купу іншої смакоти. Ідея створити італійську фабрику сиру у с. Ракошино належить настоятелю монастиря архімандриту Митрофану Шимону, коли він був в Італії. Звідти він й запросив сироварів з досвідом, а обладнання придбав у італійця Джузеппе, який проживає в Ужгороді. Італійці вчили ченців варити сир, показали, як робити моцарелу, Скаморца (Scamorza), муккіну та рикотту. Зараз, на сироварні вже виробляють 14 видів сирів на основі овечого, коров’ячого та козячого молока. Також з овечого молока роблять «Грецький сир». Він виготовляється за такою ж технологією, що і відомий сир фета. Роблять на сироварні й більш звичні для нас бринзу й вурду. Гордістю ж Ракошинської сироварів є сир «Шимон», названий на честь настоятеля монастиря. Цей сорт відрізняється тим, що довго вистоюється, після чого стає дуже твердим. Відрізати з нього шматочок – справа непроста. Зате всередині відразу відчуваєш запах солодкого молока. У монастирі розповідають: крім солодкого молока, зробити їх сир ідеальним завжди допомагає молитва. На видному місці в сироварні стоїть ікона, яка, за словами сироварів, надихає їх та дає їм сили працювати. І в цьому, мабуть, є головний секрет сиру від Ракошинських ченців! Люди приїздять до монастиря не лише помолитися, а й купити сиру з благословенням. То як? Бажаєте спробувати сирну смакоту від Ракошинських ченців?

Італійські сири
Італійські сири

Мукачево – “місто над Латорицею”. Це колоритне містечко поєднує середньовічну таємничість і різноманіття культур. Тут збережено архітектурну спадщину Австро-Угорщини та Габсбургів – міська ратуша зі 100 літнім годинником, білий палац князів Ракоці, каплиця св. Йосипа 14 століття, а також затишні кафе і кондитерські які підкорюють назавжди!

Прогуляємось Мукачівським Корзо – це історичний центр міста, центральна і найбагатолюдніша вулиця. У перекладі з італійської мови «corso» означає «вулиця, де прогулюються». Під час екскурсії ми побачимо ряд об’єктів:

-Палац Грюнштейна – за словами старожилів, один мукачівський єврей виграв в Парижі в лотерею кругленьку суму і побудував на ці гроші велику двоповерхову будівлю, яка притягувала захоплені погляди.

–Православний кафедральний собор Почаївської ікони Божої матеріХрам збудували в 1993 році на місці будівлі колишньої прикордонної застави, що колись було конторою маєтку Шенборнів. Ікона, на честь якої названий собор, відома своєю чудотворною силою і шанується віруючими ще з 16 століття.

– Мукачівський «Білий дім» – свою назву Білий палац (або дім) отримав через білий колір фасаду. Двоповерховій будівлі понад три століття, попри свій поважний вік будинок у чудовому стані, а всередині досі зберігся інтер’єр тих часів.

– Мукачівська ратуша – потрапила до ТОП-5 найкрасивіших в Україні! Дослідження проводили представники американської архітектурної спільноти KRISS. Отже, згідно з дослідженням, рейтинг очолила Львівська ратуша. А, на третій сходинці – Мукачівська на Закарпатті! Триповерхову адмінбудівлю у центрі Мукачева урочисто відкрили в 1903 році. Оздоблює ратушу, встановлений у 1904 році, старовинний годинник.

Мукачево
Мукачево

13:15 Виїзд до Ужгорода

14:00 – 16:00 Екскурсія в Ужгороді

Щовесни старовинний Ужгород потопає в неймовірному, дивовижному ніжно-рожевому кольорі японських декоративних вишень. Цвітіння сакури в Ужгороді – дійсно приголомшливе і дивовижне видовище, яке перетворює місто в справжній японський сад, а щоб побачити таку красу, в Японію і зовсім летіти не потрібно. Саме тут, серед Карпатських гір, сакури облюбували найбільшу в Україні – і Європі – територію: в Закарпатті їх зростає найбільше. І щороку помилуватися цим дивом природи – цвітіння сакури – приїжджають тисячі туристів з усіх куточків світу. В місті над Ужем є навіть ціла алея сакур довжиною в півтора кілометра, розташована на набережних Православна та Київська. Вона є найдовшою в Європі: тут ростуть тисячі дерев. Прогулюючись по алеї, здається, ніби потрапляєш у рожеве царство – це неодмінно варто побачити хоча б раз в житті! На екскурсії ми познайомимось з містом, яке порівнюють з Римом і Львовом, адже за свою тисячолітню історію, УЖГОРОД входив до складу Угорщини, Чехословаччини, держави стародавніх слов’ян, і, нарешті, України. Наша прогулянка подарує безліч нових відкриттів і яскравих, позитивних вражень. Побачимо найдавнішу будову міста – Ужгородський замок, і погуляємо по етнографічному музею під відкритим небом, що зберігає пам’ятки народної архітектури, зроблені з дерева і міді – справжні шедеври народного зодчества.

Тут кожна вуличка, кожен будинок дихає старовиною, а під ногами – стара бруківка чеського або австрійського періоду.

Екскурсія в Ужгороді
Екскурсія в Ужгороді

16:00 – 18:00 Вільний час

18:15 Трошечки втомлені, але натхнені на нові подорожі повертаємось до Кропивницького.

5 день 08.05

Приблизно о 08:00 прибуваємо у Кропивницький.

Виставляємо фото з тегом #ksamiltravel ділимось з колегами – хай заздрять;) та моніторимо нові мандрівки!

 

Додаткова інформація та замовлення місць:
050 433 43 10
096 433 43 10 (viber)
travelksamil@gmail.com

 

При бронюванні / оплаті туру Турист автоматично погоджується з правилами/умовами зазначеними в ДОГОВОРІ.

 

Квітуче Закарпаття (травневий)
Догори