01.02 – одноденна програма
Вартість(за 1 людину):
дорослий 1550 грн, дитина до 18 років 1350 грн.
У вартості:
проїзд; оглядова екскурсія по місту Полтава; екскурсія у етно-музею пива та самогону + дегустація; виїзна церемонія українського весілля з безпосередньою участю; організаційний збір; страховка на дорогу.
У вартість не входить:
- обід за бажанням – Борщ Полтавський з вишнею (250 г), сметана (50г), хліб чорний 2шт, Полтавська Галушка 5шт. (190г), узвар (300мл) – 330 грн. в центрі Полтави (оплачується разом з туром).
- особисті витрати та придбання сувенірів.
ПРОГРАМА ТУРУ:
Виїзд о 05:30 із Кропивницького.
10:00 – 11:30 Екскурсія у етно-музею пива та самогону + дегустація самогона.
Експозиція представлена виключно оригінальними експонатами пивоваріння та самогонного промислу. Унікальну колекцію власник збирав сам протягом 7 років. Тут ви можете спробувати кілька сортів крафтового пива власного виробництва. Музей відібрав для Вас найсмачніші українські та полтавські страви, щоб ви могли не тільки побачити експозицію музею, а ще відчути смак.
12:00 – 14:00 оглядова екскурсія містом Полтава.
Екскурсія проходить по історичному центру міста Полтави. Вас чекають унікальні пам’ятники, пов’язані з історією та звичаями міста. Під час екскурсії Полтава відкриє свої таємниці, порадує око прекрасними видами і неповторною архітектурою:
На екскурсії ви прогуляєтесь по знаменитій Круглій площі, яка визнана одним з «семи чудес Полтави» і є символом міста та його центром. Дізнаємось в чому полягає унікальність та історична цінність Спаської церкви. За переказами в цьому місці благословляли жителів, перед відходом на стіни Полтави для захисту від шведів і пізніше тут побудували церкву. Дізнаємось чому встановлений пам’ятник на Петру І у Полтаві. Помилуєтесь надзвичайно цікавою будівлею Полтавського краєзнавчого музею (колишнього губернського земства), видатною пам’яткою української архітектури в стилі модерн.
Крокуючи містом побачимо ще ряд пам’ятників видатним особистостям:
– Тарасу Шевченку – оригінальний п’яти метровий пам’ятник в стилі конструктивізму, вилитий із бетону. П’єдестал виглядає, як асиметричне нагромадження площин, з яких ніби постає фігура поета.
– Івану Мазепі – який став першим пам’ятником на повний зріст не лише в Україні, а й у світі (до цього всі монументи Мазепі встановлювалися у вигляді бюстів – по груди).
– Марусі Чурай – дівчина-полтавчанка, яка мала надзвичайно гарний голос і хист до складання пісень. Саме її творчому таланту приписується низка українських народних пісень, серед яких найвідомішими в наш час є “Ой, не ходи Грицю, та й на вечорниці”, “Засвіт встали козаченьки”.
Івану Котляревському – засновник сучасної української літератури, письменник, поет, драматург і громадський діяч, уродженець м. Полтава.
Миколі Гоголю – письменник, видатний літературний діяч, етнограф, який не потребує представлення.
Звідси наш шлях лежить на місце колишньої цитаделі Полтави, на Іванову гору.
Звичайно ж, не можна побувати в Полтаві і не зробити фото в ложці пам’ятника знаменитій полтавській галушці.
Крокуючи Соборною площею побачимо відтворений недавно Свято-Успенський собор, який лише у 2000-х роках був заново відбудований після руйнування 1934 року. Далі побачимо садибу Івана Котляревського, де можна подивитися, як жив знаменитий український письменник та де народились поема “Енеїда”, п’єси “Наталка Полтавка”, “Москаль-чарівник”.
Помилуємось панорамою міста з Білої альтанки, дізнаємось легенду пов’язану з підково образною формою альтанки.
14:00 – 15:00 обід в колоритному закладі – в справжній галушковій мануфактурі, де паморочиться голова від кількості різновидів галушок.

15:45 – 17:00 театралізована екскурсія (з безпосередньою участю) в музеї українського весілля.
Весілля – це, не лише особлива подія в житті жінки та чоловіка, а ще й величезний скарб народних традицій, коріння яких сягає ще в дохристиянські часи.
Особливістю музею є цікаві предмети побуту, традиційні весільні наряди (яким більше 50 років), красивий текстиль, вишивка ручної роботи, фотографії, килими, ковдри, меблі та багато іншого, що оточувало жителів України в 17-19 століттях. Весь цей інвентар служить не просто музейним експонатом, але і є частиною важливого обряду — весілля. Це, не класичний музей, тут потрібно експонати використовувати за призначенням та бути активним учасником програми!
Нам буде запропоновано розіграти весільну процесію з усіма супутніми звичаями, яка відтворена у найменших дрібницях з піснями, жартами, віршами, застіллям, обрядами! Тут для кожного знайдеться роль, і він стане учасником весільного дії часів своїх прадідів.
Бажаючі можуть підняти келих за молодих та закусити!
А також на кожного учасника туру чекає подарунок!
О 17:00 зворотний виїзд у Кропивницький.
Орієнтовно о 22:00- 22:30 у Кропивницькому.
Додаткова інформація та замовлення місць:
050 433 43 10
096 433 43 10 (viber)
travelksamil@gmail.com
При бронюванні / оплаті туру Турист автоматично погоджується з правилами/умовами зазначеними в ДОГОВОРІ.