Полтава

12.06 – одноденна програма

Вартість 685 грн дорослий / 625 грн діти до 12 років
У вартості:
– проїзд;
– оглядова екскурсія по місту Полтава;
– екскурсія в музей Полтавської битви;
– театралізована екскурсія з безпосередньою участю в музеї українського весілля під Полтавою (с. Великі Будища) та спеціальні подарунки від музею для всіх;
– відвідування Диканьки;
– організаційний збір;
– страховка.

У вартість не входить:
• вхідні квитки в екскурсійні об’єкти (музей українського весілля: дорослий/дитячий-10/7 грн);
• комплексний обід з традиційними полтавськими галушками в центрі Полтави 120 грн/людину (за бажанням, але оплачується разом з туром оскільки замовляється заздалегідь);
• відвідування Макдональдса;
• особисті витрати та придбання сувенірів.

ПРОГРАМА ТУРУ:
5:00 виїзд із Кропивницького
9:30 прибуття в м. Полтава
9:30-12:00 оглядова екскурсія містом Полтава
Екскурсія проходить по історичному центру міста Полтави. Вас чекають унікальні пам’ятники, пов’язані з історією та звичаями міста. Під час екскурсії Полтава відкриє свої таємниці, порадує око прекрасними видами і неповторною архітектурою:
На екскурсії ви прогуляєтесь по знаменитій Круглій площі, яка визнана одним з «семи чудес Полтави» і є символом міста та його центром. Дізнаємось в чому полягає унікальність та історична цінність Спаської церкви. За переказами в цьому місці благословляли жителів, перед відходом на стіни Полтави для захисту від шведів і пізніше тут побудували церкву. Дізнаємось чому встановлений пам’ятник на Петру І у Полтаві. Помилуєтесь надзвичайно цікавою будівлею Полтавського краєзнавчого музею (колишнього губернського земства), видатною пам’яткою української архітектури в стилі модерн.
Крокуючи містом побачимо ще ряд пам’ятників видатним особистостям:
– Тарасу Шевченку – оригінальний п’яти метровий пам’ятник в стилі конструктивізму, вилитий із бетону. П’єдестал виглядає, як асиметричне нагромадження площин, з яких ніби постає фігура поета.
– Івану Мазепі – який став першим пам’ятником на повний зріст не лише в Україні, а й у світі (до цього всі монументи Мазепі встановлювалися у вигляді бюстів – по груди).
– Марусі Чурай – дівчина-полтавчанка, яка мала надзвичайно гарний голос і хист до складання пісень. Саме її творчому таланту приписується низка українських народних пісень, серед яких найвідомішими в наш час є “Ой, не ходи Грицю, та й на вечорниці”, “Засвіт встали козаченьки”.
Івану Котляревському – засновник сучасної української літератури, письменник, поет, драматург і громадський діяч, уродженець м. Полтава.
Миколі Гоголю – письменник, видатний літературний діяч, етнограф, який не потребує представлення.

Звідси наш шлях лежить на місце колишньої цитаделі Полтави, на Іванову гору.
Звичайно ж, не можна побувати в Полтаві і не зробити фото в ложці пам’ятника знаменитій полтавській галушці.
Крокуючи Соборною площею побачимо відтворений недавно Свято-Успенський собор, який лише у 2000-х роках був заново відбудований після руйнування 1934 року. Далі побачимо садибу Івана Котляревського, де можна подивитися, як жив знаменитий український письменник та де народились поема “Енеїда”, п’єси “Наталка Полтавка”, “Москаль-чарівник”.
Помилуємось панорамою міста з Білої альтанки, дізнаємось легенду пов’язану з підковообразною формою альтанки.

12:00-13:00 обід
13:30-15:00 Музей історії Полтавської битви – державний історико-культурний заповідник
Відвідаємо один з перших стаціонарних музеїв Полтавщини. Площа музею складає майже 772 гектари.
На його території упродовж 19-20 ст. відбулося ряд подій: битва великого Литовського князя Вітовта з монголо-татарами (1399 р.), битва між законно обраним гетьманом України І.Виговським та полтавським полковником М.Пушкарем, який започаткував Руїну України (1658 р.), Полтавська битва (1709 р.), операція “Френтік” (1944 р.).
Нині поле, на якому відбулася історична битва, входить в межі міста. Музей, присвячений битві (відкритий 1909 р.)- єдиний в Україні , що входить в міжнародну організацію військово-історичних музеїв під егідою ЮНЕСКО.
Експозиція музею розгорнута у 9 залах де представлені унікальні полотна та гравюри, портрети історичних постатей, картографічні матеріали та історичні документи, автентична зброя, обмундирування та спорядження вояків, археологічні знахідки, старовинні предмети побуту. Колекція музею дуже багата – в ній знаходяться справжні речі Петра І і Карла ХІІ, є оригінали батальних картин і портретів роботи європейських та українських майстрів 18-19 ст.

15:20-15:40 Арка в Диканьці
Зробимо пам’ятне фото на фоні єдиної пам’ятки на землях сучасної України, яка пов’язана з увічненням пам’яті про перемогу над військом Наполеона під час війни 1812 року.
Побудована вона була разом з палацовим комплексом за прикладом знаменитої Тріумфальної арки в Парижі. Арка – єдиний елемент палацового комплексу, що зберігся до наших днів. Сам палац і всі прилеглі до нього будівлі були зруйновані ще в 1917 році.

16:00-17:00 театралізована екскурсія в музей українського весілля
Весілля – це, не лише особлива подія в житті жінки та чоловіка, а йще й величезний скарб народних традицій, коріння яких сягає ще в дохристиянські часи.
Особливістю музею є цікаві предмети побуту, традиційні весільні наряди (яким більше 50 років), красивий текстиль, вишивка ручної роботи, фотографії, килими, ковдри, меблі та багато іншого, що оточувало жителів України в 17-19 століттях. Весь цей інвентар служить не просто музейним експонатом, але і є частиною важливого обряду — весілля. Це, не класичний музей, тут потрібно експонати використовувати за призначенням та бути активним учасником програми!
Нам буде запропоновано розіграти весільну процесію з усіма супутніми звичаями, яка відтворена у найменших дрібницях з піснями, жартами, віршами, застіллям, обрядами! Тут для кожного знайдеться роль, і він стане учасником весільного дії часів своїх прадідів.
Бажаючі можуть підняти келих за молодих та закусити бутербродом із салом!
І для закоханих – тут можна взяти реальний шлюб !!! А також на кожного учасника туру чекає подарунок!

17:30 виїзд у Кропивницький.
18:30-19:30 Вільний час для відвідування Макдональдсу.
23:30 орієнтовно прибуття в Кропивницький.

 

Додаткова інформація та замовлення місць:
050 433 43 10
096 433 43 10
travelksamil@gmail.com

Правила подорожей.

1.Організатори залишають за собою право часткових змін до програми подорожі, з метою покращення її якості без зменшення об’єму наданих туристичних послуг.
2. Бронювання має бути оплачено впродовж 2 днів, у розмірі від 30 % вартості туру.
3.Оплата загальної вартості туру, має бути здійснена не пізніше ніж 7 днів до початку подорожі по Україні, та 20 днів до початку закордонної подорожі (якщо інше не прописане умовами конкретної подорожі)
4.Відмова Учасника в односторонньому порядку від замовленої подорожі, веде за собою часткове/ повне утримання оплачених коштів Організаторами для покриття ФПЗ (фактично понесені затрати), згідно з умовами зазначених нижче:
– 30% від вартості подорожі, у випадку відмови від подорожі від 14 днів до 10 до її початку. Ця сума є визначеною, як ФПЗ на організацію подорожі.
– 50% від вартості подорожі, у випадку відмови від подорожі від 10 днів до 7 до її початку.
– 100% від вартості подорожі, у випадку відмови від подорожі від 7 до 0 днів до її початку. Або, якщо подорож проводиться у Високий сезон, період офіційних святкових днів, визначених законодавством України (Новий Рік, Різдво, травневі свята, тощо), а також у періоди проведення виставок, ярмарок, та ін. заходів, які характеризуються підвищеним попитом на туристичні послуги, тобто у період найбільшої завантаженості місць відпочинку незалежно від строків відмови від подорожі.
5.У програмі подорожі вказані орієнтовні розрахункові години прибуття, виїздів, переїздів по маршруту, інтервал та тривалість зупинок, екскурсій та вільного часу, адже вони залежать від багатьох факторів, в тому числі незалежних від Організаторів. Точний час повідомляється під час подорожі.
6.В разі неявки Учасників подорожі в назначений час та місце виїзду Організатори залишають за собою право продовжувати програму подорожі без Учасника. Всі витрати пов’язані із подальшим самостійним пересуванням Учасника покриваються ним особисто.
7.Організатори не несуть відповідальність за стан доріг, черги на кордонах, погодні умови, стихійні лиха, затори на дорогах, політичну ситуацію в країні та інші форс-мажорні обставини.

Полтава
Догори